Bezpłatnie rozliczą PITa

Artykuł użytkownika Autor: g.bryszewski • 28 lutego 2017 14:15 • Lębork • 0 • Oceń: 3

To będzie jedyna możliwość rozliczenia w mieście PITa za darmo. We wtorek 7 marca ruszy cykliczna akcja związana z bezpłatnym rozliczaniem dokumentów. Pomysłodawcy akcji zapraszają osoby potrzebujące i starsze.

pit 2015.jpg
fot. materiały prasowe

Akcja odbywa się w Domu Parafialnym przy Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła  (pokój nr 15-parter) w każdy wtorek w godz. 15.30-17.00. Osoby potrzebujące, starsze, bezpłatnie będą mogły rozliczyć podatek dochodowy, PIT za rok 2016. od 7 do 21 marca.

- Aby rozliczyć podatek od osób fizycznych należy przyjść z PIT 11 z zakładu pracy lub ZUS-u oraz inne dokumenty potwierdzającymi prawo do ulg. Będzie możliwość przesłania na miejscu deklaracji drogą elektroniczną, należy tylko przynieść zeznanie podatkowe z 2015 roku. Podatnicy będą mieli możliwość przekazania 1 % podatku na wskazaną organizację pożytku publicznego - tłumaczy Agnieszka Pujsza-Pomorska, pomysłodawczyni akcji.


Przedsięwzięcie bezpłatnego rozliczania PIT-ów trwa nieprzerwalnie już dziewiąty rok. Z czasem ekipa księgowych rozrosła się do 4 osób. Inicjatorkami rozliczania PIT-ów potrzebującym była Agnieszka Pujsza-Pomorska i Janina Pujsza. Dzięki przenośnym komputerom i drukarce proces obsługi interesantów znacznie przyśpieszył. W zeszłym roku z pomocy skorzystało ok. 100 mieszkańców Lęborka i Powiatu Lęborskiego.

- Swoją pomoc oferujemy przede wszystkim osobom niezamożnym, starszym i tym którzy samodzielnie nie są w stanie wypełnić zeznania podatkowego, a nie stać ich na opłacenie księgowego. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym termin rozliczenia z podatku dochodowego mija 30 kwietnia br - podkreślają pomysłodawcy akcji.


Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.