Dofinansowanie dla Muzeum w Lęborku

Autor: BG • 16 maja 2017 15:55 • Lębork • 0 • Oceń: 0

Ponad 100 tysięcy warty jest projekt lęborskiego Muzeum „Blask kruszcu i pokusy Rzymu. Okazałe groby z okresu wpływów rzymskich na nekropoli w Czarnówku, pow. lęborski”.Placówka otrzymała dofinansowanie na jego realizację ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

money-256282_960_720.jpg
fot. Pixabay.com

Projekt obejmuje pełne opracowanie dziesięciu niezwykle bogato wyposażonych grobów z końca II wieku n.e. zawierających tzw. importy rzymskie i luksusowe wyroby pochodzenia lokalnego. Ponadto w projekcie zawarto analizę roli, jaką pochowane osoby odgrywały w procesie formowania się nowych elit władzy w basenie Morza Bałtyckiego w okresie przekształceń politycznych na Pomorzu. 

Muzealnicy podkreślają, że materialnym efektem realizacji zadania będą m.in. dwie publikacje książkowe w ramach prestiżowej serii wydawniczej Monumenta Archeologica Barbarica.

Kwota dwuletniego projektu: 109 050,00zł, z tego:

wkład własny w I roku wynosi 14 620,00 zł,

natomiast w 2-gim roku – 24 530,00 zł.


Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.