Mogła się zdarzyć tragedia...

Autor: k.grajkowski • 12 sierpnia 2017 10:19 • Lębork • 0 • Oceń: 0

Świadek zachował się bardzo przytomnie, alarmując policję.

samochody korek.jpg

Wczoraj w miejscu Żarnowska naoczny świadek mając uzasadnione podejrzenia, iż kierujący przed nim pojazdem marki Renault jest nietrzeźwy, zawiadomił Policję po czym zajechał kierującemu drogę. Gdy podszedł do kierującego wyczuł wyraźną woń alkoholu.

Wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę mężczyźnie, który zareagował bardzo nerwowo, zaczął się awanturować po czym odnalazł kluczyki zapasowe i próbował kontynuować dalszą jazdę.

Dzięki opanowaniu obywatela ponownie odebrano mu kluczyki. Zgłaszający cały czas był w kontakcie telefonicznym z Dyżurnym KPP Lębork, który natychmiast na miejsce wysłał patrol funkcjonariuszy z komisariatu w Łebie.

Okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnym rejestrze okazało się, że nie posiada on wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu. Pojazd został zabezpieczony, a kierującego, jak się okazało mieszkańca powiatu lęborskiego czeka sprawa w sądzie.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3. Za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień grozi kara grzywny, a także dodatkowo osoba taka może zostać ukarana orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdu.Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.