Nietrzeźwy kierowca uszkodził rondo

Autor: GB • 18 maja 2017 13:11 • Lębork • 0 • Oceń: 0

Zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszy w lęborskiej komendzie policji 52-letni kierowca opla, który jest podejrzewany o to, że mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu, prowadził auto po drogach Lęborka.

1201.JPG
fot. KPP Lębork

W takim stanie mężczyzna przejechał przez środek ronda uszkadzając urządzenie bezpieczeństwa ruchu, jakim jest tablica prowadząca. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej 3 lata.

Dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o kierującym oplem, który w Lęborku na ulicy Krzywoustego z dużą prędkością przejechał przez środek ronda. Policjanci patrolujący

teren miasta natychmiast pojechali we wskazanym przez świadka kierunku, w którym odjechało to auto. Po chwili mundurowi zauważyli jadącego ulicą Krzywoustego opla z uszkodzeniami, mogącymi świadczyć o przebytej kolizji. 

Funkcjonariusze zatrzymali to auto do kontroli i czując od kierowcy alkohol poddali go badaniu alkotestem. Wynik badania wykazał, że 52-letni lęborczanin, siedzący za kierownicą tego samochodu miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna twierdził, że „nie zauważył” ronda i dlatego przejechał jego środkiem uszkadzając przy tym tablicę prowadzącą.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 52-latka oraz dowód rejestracyjny samochodu, który prowadził.

Mężczyzna usłyszy wkrótce zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów przez minimum 3 lata.


Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.