Nietypowa inwestycja Nadleśnictwa

Autor: GB • 27 lipca 2017 12:14 • Lębork • 0 • Oceń: 0

To będzie pierwszy taki obiekt na Pomorzu. Na terenie Leśnictwa Maszewo (gmina Cewice) powstanie leśny parking "grzybowy".

parking.jpg

Inwestorem nietuzinkowego parkingu dla grzybiarzy jest Nadleśnictwo Leśnice. Inwestycja miała miejsce na terenie Leśnictwa Maszewo bo właśnie ten teren obfituje w prawdziwki i podgrzybki.

Na ogrodzonym i utwardzonym parkingu znajdą się "eko" stojaki rowerowe, miejsce do odpoczynku i wyjątkowo przydatne, profesjonalne informacje mykologiczne.

Otwarcie parkingu zapowiedziano na poniedziałek 31.07 o godzinie 10, do parkingu prowadzi droga leśna, która zostanie udostępniona do ruchu.

- Co ważne – na parkingu nie ma rzeczy, wydawałoby się podstawowej, czyli koszy na śmieci. To nie przypadek. To element edukacji. Jest to autorski pomysł miejscowego Leśniczego Przypominamy w ten sposób naszym gościom o prostej zasadzie, iż nie zostawiamy nic w lesie, wszystkie odpady (nawet organiczne) zabieramy ze sobą - podkreślają leśnicy.Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.