Ofiary śmiertelne, powalone drzewa i zniszczenia

Autor: WA • 12 sierpnia 2017 09:55 • Trójmiasto • 0 • Oceń: 0

W wyniku nocnego załamania pogody na Pomorzu zginęło pięć osób. Blisko sto interwencji strażacy odnotowali tylko na terenie powiatu lęborskiego.

lightning-342341_960_720.jpg

Z informacji Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej wynika, że do zdarzeń, w których zginęli ludzie, doszło na terenie powiatu chojnickiego, a dokładniej w miejscowościach Swornegacie, Zielona Huta, Suszek i Zapora. W wyniku burz zginęło w sumie pięć osób, w tym dwoje dzieci, uczestniczących w obozie harcerskim. Akcja ewakuacyjna obozu w miejscowości Suszek trwała przez całą noc, głównie ze względu na trudne warunki dojazdu – powalone drzewa i zablokowane drogi. Trzy pozostałe ofiary śmiertelne to dwóch mężczyzn przygniecionych przez drzewa i kobieta, która zginęła w wyniku zawalenia się części dachu.

Jeżeli chodzi o powiat lęborski, to strażacy uczestniczyli w kilkudziesięciu interwencjach. Do największej liczby zdarzeń doszło na terenie gminy Cewice. Działania służb dotyczyły głównie zniszczonych przez wiatr lub padających pod jego naporem drzewach, częściach budynków oraz wiatrołomach, które tarasowy drogi.

Odpowiedzialna za dystrybucję prądu na terenie województwa pomorskiego firma Energa Operator poinformowała na swojej stronie internetowej, że w rejonie gdańskim nastąpiła masowa awaria. Prądu nie ma też kilkadziesiąt miejscowości w zachodniej części województwa, głównie w okolicach Bytowa, Lęborka i Człuchowa.Tagi: strażacy , burza , nawałnica , akcje , interwencje


Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.