Ośrodek rehabilitacyjny w lęborskim szpitalu

Autor: GB • 4 sierpnia 2017 07:15 • Lębork • 0 • Oceń: 0

Budowę ośrodka rehabilitacji kardiologicznej, zakup sprzętu medycznego, utworzenie ogrodu sensorycznego oraz wprowadzenie telerehabilitacji zakłada projekt Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku. Całkowita wartość projektu to 6,2 mln zł, z czego prawie 5 mln zł udało się zdobyć w formie unijnego wsparcia.

szpital.jpg

Budowę ośrodka rehabilitacji kardiologicznej, zakup sprzętu medycznego, utworzenie ogrodu sensorycznego oraz wprowadzenie telerehabilitacji zakłada projekt Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku. Całkowita  wartość projektu to 6,2 mln zł, z czego prawie 5 mln zł udało się zdobyć w formie unijnego wsparcia.

W lęborskim SPS ZOZ utworzony zostanie ośrodek rehabilitacji kardiologicznej, wyposażony w wysokospecjalistyczną aparaturę i sprzęt medyczny. Będą to m.in.: aparaty do elektroterapii i laseroterapii, przewoźny EKG, dyski sensoryczne, bieżnię i drabinki, holtery, kardiomonitor, kozetkę, kule łokciowe i maty, orbitrek, pionizator, pompę infuzyjna, ssak elektryczny, defibrylator, spirometr, wagi, ciśnieniomierze, wózki inwalidzkie i zabiegowe, a także łóżka z szafkami.

Wyremontowane obiekty szpitalne zostaną przystosowane do wymagań specjalistycznych poradni: kardiologicznej, diabetologicznej, neurologicznej, geriatrycznej, psychogeriatrycznej, pulmonologicznej, onkologicznej i leczenia bólu. Wszystkie będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Na poprawę dostępności do nowoczesnych metod leczenia wpłynie także modernizacja oddziałów kardiologii i chirurgii onkologicznej, działu fizjoterapii, a przede wszystkim zastosowanie innowacyjnych form terapeutycznych, takich jak telerehabilitacja czy ogród sensoryczny. Dzięki temu skróci się czas hospitalizacji, leczenia i rekonwalescencji.


Zmiany demograficzne w naszym regionie spowodowały wzrost popytu na usługi zdrowotne i opiekuńcze. Dlatego celem projektu SPS ZOZ w Lęborku jest zwiększenie dostępu i podniesienie jakości świadczeń zdrowotnych dla pacjentów ze schorzeniami układu krążenia, którymi w większości są osoby w podeszłym wieku - podkreśla wicemarszałek Wiesław Byczkowski.

Projekt przewidziany jest do realizacji w ramach Zintegrowanego Porozumienia Terytorialnego dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka.

Prace rozpoczną się już w październiku tego roku, a zakończą w marcu 2019 r.


Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.