Pogoń na Lokalnym Forum Międzysektorowym

Autor: PL/GB • 19 maja 2017 09:09 • Lębork • 117 • Oceń: 0

Jak piłkarska Pogoń pozyskuje sponsorów i co im oferuje? Na te pytanie i wiele innych odpowiadali w środę 17 maja 2017r. na Lokalnym Forum Międzysektorowym pt. "Porozmawiajmy o społecznej odpowiedzialności i jej roli w rozwoju społeczności lokalnych" przedstawiciele piłkarskiej Pogoni: Wiceprezes Zarządu ds. piłki nożnej Marek Piotrowski i Członek Zarządu sekcji piłki nożnej Janusz Pomorski.

forum CSR Pogon_17_05_2017_po_lewej_Marek Piotrowski_po_prawej Janusz Pomorski.JPG
fot. Pogoń Lębork

Forum jest przestrzenią do spotkania się przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych oraz rozmów na temat społecznej odpowiedzialności biznesu, budowania relacji, wymiany dobrych praktyk i inspiracji – wyjaśnia Janusz Pomorski z piłkarskiej Pogoni. – W ostatnich latach dużo w tym kierunku zrobiliśmy. Nasza oferta sponsorska jest coraz bardziej profesjonalna i przynosi wymierne efekty. Pozyskujemy coraz więcej środków od sponsorów, wielu zazdrości nam prężnego i efektywnego Klubu 100. No i moje oczko w głowie - strona internetowa, telewizja klubowa z pomeczowymi konferencjami prasowymi czy wielka aktywność w social mediach. To pozytywnie wyróżnia nas na sportowym Pomorzu. Na wszystko mamy „papier”. Monitorujemy statystyki i aktywność naszych fanów. Dla naszych kluczowych sponsorów przygotowujemy obszerne sprawozdania. To też pokazaliśmy podczas naszej prezentacji. W liczbie fanów na oficjalnym profilu klubu na Facebooku jeszcze w tym miesiącu powinniśmy wskoczyć na 5. miejsce na Pomorzu za Lechią, Arką, Chojniczanką i Bytovią. Nic nie dzieje się tu przypadkiem.

Najnowszą akcją klubu Pogoń realizowaną z biznesem jest przedsięwzięcie marketingowe „Legenda Północy”. W 8 punktach, sklepach spożywczych na terenie Lęborka i Gminy Nowa Wieś Lęborska do specjalnych urn można wrzucać kapsle po piwie Specjal. Każdy wypełniony kapslami kosz to 1 tys. zł dla Pogoni. Akcja trwa do końca maja. - Współpraca z Grupą Żywiec to dla nas duża sprawa. Cieszymy się, że nasze działania zostały dostrzeżone i stajemy się partnerem nie tylko dla lokalnych przedsiębiorców, ale też dużych ogólnopolskich podmiotów. Najważniejsza dla nas jest oczywiście możliwość pozyskania dodatkowych środków finansowych potrzebnych do funkcjonowania naszej sekcji – mówił na Forum Wiceprezes Zarządu Pogoni ds. piłki nożnej Marek Piotrowski. 

Organizatorem Lokalnego Forum Międzysektorowego w Lęborku był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Fundacja Inicjowania Rozwoju UP Foundation i Stowarzyszenie EDUQ