Pogoń zagra z rezerwami Bytovii

Autor: Pogoń Lębork • 11 sierpnia 2017 10:42 • Lębork • 0 • Oceń: 0

W niedzielę 13 sierpnia o godz. 11 w Bytowie Pogoń rozegra 2. kolejkę IV ligi z rezerwami Drutex Bytovii. Plan na ten mecz to oczywiście wygrana i przedłużenie dobrej passy osiągnięty najlepiej jak najmniejszym kosztem.

pogon_lebork_1595x1042.jpg

Piłkarze Pogoni chcieliby oszczędzić nieco sił, we wtorek zagrają oni kolejne spotkanie - w Lęborku z Aniołami Garczegorze.

W 1. kolejce Pogoń wysoko po dwóch trafieniach Klimasa i golu otwarcia Kreffta wygrała z rezerwami Arki 3:0. Z kolei Bytovia II na wyjeździe uległa Cartusii Kartuzy 3:2.

W zeszłym sezonie rezerwy Drutex Bytovii zajęły 16., spadkowe miejsce w lidze i miały być rozwiązane. Wycofanie z rozgrywek KP Starogard (fuzja z KS Chwaszczyno) i Centrum Pelplin otworzyło bytowiakom drzwi do IV ligi. W Bytowie postawiono na ciekawą koncepcję. Do kilku starszych zawodników dołączono drużynę juniorów starszych (1. miejsce w Pomorskiej Lidze Juniorów w sezonie 2016/2017), którzy będą ogrywać w seniorskiej piłce. Do rozgrywek zgłoszono też zespół juniorów starszych. Obie drużyny poprowadzą wspólnie trenerzy Artur Chajecki oraz Jacek Maszkowski. - W juniorach w województwie ta ekipa osiągnęła wszystko, wygrywając ligę w poprzednim sezonie. Teraz czeka ich bardzo trudne zadanie, przejścia z poziomu juniora na poziom seniora. Na pewno trochę czasu potrwa zanim przyzwyczają się do twardej i cwaniackiej gry przeciwników. Na pewno początek rozgrywek będzie bardzo trudny i to pod względem przestawienia się a także tym, że praktycznie do ligi przystępujemy z marszu, gdyż tydzień temu dopiero dowiedzieliśmy się, że zagramy w 4 lidze - mówił kilka dni temu na łamach www.drutexbytovia.pl trener Jacek Maszkowski. - Mogliśmy ułatwić sobie grając w „okręgówce” ale chłopcy są ambitni i postanowili zagrać o klasę wyżej. Nie spodziewam się rewelacyjnych wyników ale mam nadzieję, że kilka niespodzianek zrobimy. Fajnie, że w drużynie seniorskiej zostało kilku doświadczonych zawodników jak Tomek Galikowski, Mariusz Szmidke czy Maciej Stenka, mam nadzieje, że swoim ograniem wspomogą młodzież. 


Drużynę rezerw mogą zasilać zawodnicy z I zespołu. Pierwszoligowa Bytovia gra w sobotę u siebie z Ruchem Chorzów.

Tagi: pogoń lębork


Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.