Policzono bezdomnych

Artykuł użytkownika Autor: KPP/GB • 9 lutego 2017 16:18 • Lębork • 0 • Oceń: 0

Lęborscy policjanci wspierali pracowników miejscowych ośrodków pomocy społecznej w przeprowadzeniu Ogólnopolskiego badania ilości osób bezdomnych.

policja_bezdomni.jpg
Fot. KPP Lębork

W środę 8 lutego od godzin popołudniowych do późnej nocy lęborscy policjanci wspólnie z pracownikami miejscowych ośrodków pomocy społecznej przeprowadzili ogólnopolskie badanie ilości osób bezdomnych na terenie powiatu lęborskiego. Tego rodzaju działania, zainicjowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, prowadzone co dwa lata, zmierzają do poznania obecnej skali bezdomności w Polsce. 

Mundurowi, którzy na bieżąco kontrolują miejsca przebywania osób pozbawionych dachu nad głową wspierali wczoraj pracowników pomocy społecznej w szacowaniu ich liczby. Kontrolowane były m.in. pustostany, ogródki działkowe, klatki schodowe, dworce PKP i PKS, noclegownia oraz inne miejsca potencjalnego przebywania osób bezdomnych. 

Takie osoby oprócz uzyskania od nich, danych niezbędnych do badania, informowane były o możliwościach i sposobach uzyskania pomocy. Funkcjonariusze wręczali im ulotki zawierające nr telefonów i adresy instytucji, które zobligowane są do udzielania niezbędnej pomocy potrzebującym. 

W tym roku policjanci i pracownicy społeczni doliczyli się 14 osób pozbawionych dachu nad głową w powiecie lęborskim.

Realizacja badania w nocy z 8 na 9 lutego 2017r. oprócz pozyskania informacji o liczbie osób bezdomnych w placówkach i miejscach niemieszkalnych, pomoże kreować lokalną politykę społeczną w zakresie tej problematyki.


Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.