Poprawiono miejski monitoring

Autor: UM/GB • 25 lipca 2017 12:03 • Lębork • 2 • Oceń: 1

Zakończył się kolejny etap modernizacji miejskiego monitoringu.

monitoring-kamera-rondo-solidarnosci-lipiec-2017.jpg

W kluczowych dla bezpieczeństwa miasta lokalizacjach w miejsce uszkodzonych lub wyeksploatowanych kamer zamontowano 5 kamer (Dworcowa-PKP, rondo Solidarności, Czołgistów-Starostwo, Staromiejska i Olimpijczyków).

Nowoczesne kamery HD z 30-krotnym zoomem optycznym znacznie poprawiły jakość i funkcjonalność miejskiego monitoringu. Koszt wymiany kamer wyniósł 27.238,35 zł. 

Miejski monitoring składa się obecnie z 18 kamer. Obraz z nich jest rejestrowany i obserwowany w studiu monitoringu w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Dworcowej.


To nie jedyna inwestycja związaną z monitoringiem wizyjnym. W grudniu ubiegłego roku kosztem ponad 42 tys. zł z kabli miedzianych na światłowody wymieniona została część sieci teleinformatycznej (ponad 2 km), którą sygnał z kamer biegnie do studia monitoringu przy dworcu PKP. Inwestycja znacznie poprawiłą jakość sygnału i zniwelowała zakłócenia w przesyle.


Opinie

* pola wymagane

Oceń: 0 0
KIEROWCA LĘBORSKI
(2017-08-10 09:13)
Po co ta inwestycja.. Wykażcie ile mandatów wlepiła STRAŻ MIEJSKA dzięki wykorzystaniu monitoringu. Ludzie stawiają auta jak św. krowy i nie przejmują się. Zupełnie inaczej jest w Słupsku każdy ma się na bacznośći .

Oceń: 0 0
Jaksa
(2017-08-12 16:04)
Nie chodzi tylko o mandaty ale o bezpieczeństwo. Monitoring to bardzo dobra rzecz. Jeszcze tylko policjantów wyposażyć w kamerki na mundurach http://pamietnikwindykatora.pl/2016/11/17/co-z-kamerami-na-mundurach-policjantow-kolejne-zniewazenia-zniewazenia-funkcjonariuszy-i-inne/ i będzie sielanka.

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.