Stracił prawo jazdy za szaleńczą prędkość

Autor: KPP/GB • 19 maja 2017 12:37 • Lębork • 0 • Oceń: 0

Przez 3 miesiące nie będzie mógł prowadzić samochodu zatrzymany przez lęborską drogówkę do kontroli 42-latek, który na terenie zabudowanym prowadził mercedesa z prędkością 134 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy tego mężczyzny i ukarali go mandatem. Za to wykroczenie 42-latek będzie miał też na swoim koncie 10 punktów karnych.

1202.jpg
fot. KPP Lębork

Policjanci z lęborskiej drogówki zauważyli jadącego z dużą prędkością Mercedesa na ulicy Jana Pawła II.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim, a uruchomiony w radiowozie videorejestrator wskazał, że mercedes jechał z prędkością 134 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mundurowi zatrzymali to auto do kontroli i ukarali kierującego nim 42-letniego mieszkańca Słupska mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi. Funkcjonariusze zatrzymali też prawo jazdy tego mężczyzny.

Zgodnie z obowiązującymi od maja 2015 roku przepisami, przez najbliższe trzy miesiące 42-latek pozbawiony będzie uprawnień do kierowania samochodem.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość może skutkować nie tylko utratą prawa jazdy, ale jest jedną z najczęściej powtarzających się przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.


 


Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.