Uwaga! Będzie blokada krajowej „szóstki”

Autor: WA • 16 maja 2017 09:53 • Lębork • 2 • Oceń: 0

W czterech miejscowościach na terenie trzech powiatów odbędą się blokady drogi krajowej nr 6. Na ulice wyjdą mieszkańcy, którzy domagają się budowy trasy S6.

sidewalk-657906_960_720.jpg
fot. Pixabay.com

W czterech miejscowościach na terenie trzech powiatów odbędą się blokady drogi krajowej nr 6. Na ulice wyjdą mieszkańcy, którzy domagają się budowy trasy S6.

Protesty odbędą się w Godętowie (gm. Łęczyce), Mostach (gm. Nowa Wieś Lęborska), Lęborku i Darżynie (gm. Potęgowo). Mieszkańcy wyjdą na na ulice już w najbliższy poniedziałek, 22 Maja.

W Darżynie (gmina Potęgowo) protest odbędzie się w godzinach 14-15 a w Lęborku, Mostach i Godętowie (gmina Łęczyce) ulica będzie zablokowana w godzinach 15.30-16.30.

- Z góry przepraszamy kierowców za utrudnienia, ale próbowaliśmy już wszystkiego i do tej pory nasze działania nie przyniosły żadnych efektów - mówi Bogdan Godzisz, jeden z koordynatorów akcji. - Obecnie jesteśmy już tak zdeterminowani, że nie widzimy innego wyjścia. Zabiegamy nie tylko o dobro mieszkańców, ale i kierowców.

Organizatorzy protestu zapewniają, że ich działania nie mają charakteru antyrządowego. Żądają utrzymania ustalonego harmonogramu prac i zakończenia budowy trasy S6 na terenie województwa pomorskiego do końca 2020 roku.

- Protestujący z transparentami będą chodzić po przejściach dla pieszych – informuje Bogdan Godzisz. - Bardzo zależy nam na tym, aby trasa S6 w końcu powstała. Gwarantuje ona sprawny i bezpieczny dojazd do pracy, czy też szkoły.Opinie

* pola wymagane

Oceń: 3 1
zmorka
(2017-05-16 10:24)
świetny dojazd do szkoły ! właśnie mi zgotowaliście. dziękuję !

Oceń: 3 2
As
(2017-05-17 09:37)
Blokowanie budowy drogi S6 to polityczna zemsta pisu. Nie pozwolimy na to !

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.