Wychowankowie Pogoni dostają szansę

Autor: PL/GB • 1 sierpnia 2017 10:09 • Lębork • 0 • Oceń: 0

Ten sezon będzie bardzo ważny dla wychowanków lęborskiego klubu piłkarskiego.

kadra seniorzy mlodziezowcy jesien 2017 duze.jpg
fot. Pogoń Lębork

Wszyscy dotychczasowi młodzieżowcy w drużynie utracili po zakończeniu sezonu ten status. Oznacza to, że wśród dwóch zawodników młodzieżowych roczników 1997 i młodszych, którzy jednocześnie muszą przebywać na boisku zobaczymy nowe twarze. Klub i trener postanowił postawić na naszych wychowanków. IV liga to świetny poziom by zadebiutować w seniorskiej piłce. Liczymy chłopaki na Was!

Którzy młodzieżowcy znaleźli się w kadrze Pogoni na nowy sezon?

Prezentację rozpoczynamy od znanych zawodników. Rocznik 1997 reprezentuje urodzony 9 czerwca bramkarz Rafał Łapigrowski. Wychowanek trenera Rafała Bartoszka przeszedł w Pogoni wszystkie szczeble wiekowe, grając w juniorach u trenera Michała Pietrzyka, a później wchodząc w skład seniorskiej drużyny trenera Sobiesława Przybylskiego i Waldemara Walkusza. Ostatni sezon Łapa” spędził na wypożyczeniu w Leśniku Cewice, gdzie na poziomie V ligi rozegrał cały sezon.

4 bramki wiosną tego roku w barwach Jantara Ustka ma na swoim koncie kolejny zawodnik rocznika 1997 Kamil Klimas. Po udanym sezonie w juniorach starszych (11 bramek w 18 meczach) Klimas trafił pod skrzydła trenera Walkusza w III lidze. Nie zagrał tam jednak wiele i wiosną został wypożyczony do Jantara Ustka. Grał tam regularnie. Teraz ma pomóc w ofensywie. W sparingach ustawiany był na prawym skrzydle.

Z dorobkiem 10 bramek w juniorach starszych w ostatnim sezonie do dorosłej Pogoni przechodzi Mateusz Zanewycz. Urodzony 13 maja 1998 roku napastnik na swojej piłkarskiej drodze spotkał w UKS-ie Trójka trenera Andrzeja Małeckiego, a później przez kilka lat formował go trener Stanisław Falitarski. W juniorach starszych grał u trenerów Pietrzyka, Pasieki, a w ostatnim roku u Rubaja. „Zigi” jest uczniem IV klasy Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku.

Szkoła „Mechanik” ma w tym roku wyjątkowo liczną reprezentację. Uczniem tej szkoły jest m.in. Michał Kliński. Urodzony 16 kwietnia 2000 roku prawy obrońca bardzo fajnie prezentował się w letnich sparingach. W zakończonym sezonie w juniorach starszych u trenera Rubaja strzelił 4 bramki, głównie po stałych fragmentach gry. W Pogoni trenował i grał u trenerów Świątka, Pasieki i Rubaja.

Bardzo podobne życiorysy mają kolejni 17-latkowie z rocznika 2000 Frącek, Krefft i Brzozowski. Wszyscy rozpoczynali treningi w Pogoni u trenera Andrzeja Kaufmanna, by później przejść do Akademii Sportowej Sopot. Tam po trzech latach powrócili do Lęborka by pod okiem trenera Włodzimierza Pasieki, a później Romana Rubaja podnosić swoje umiejętności.

Urodzony 15 maja 2000 roku Kamil Frącek pewnie zawsze porównywany będzie ze swoimi wujkami: Michałem i Tomaszem. Reprezentant kolejnego pokolenia Frącków przerasta ich na pewno wzrostem. Bardzo perspektywiczny zawodnik. Gra na pozycji środkowego lub bocznego obrońcy.

Kamil Brzozowski to z kolei lewy pomocnik. Urodzony 17 stycznia 2000 roku piłkarz, jest uczniem II klasy ZSM-I. W ubiegłym sezonie w juniorach starszych zdobył 1 gola.

Bardzo dobre recenzję przez lata zbierał Filip Krefft. Urodzony 12 października 2000 roku środkowy pomocnik w letnich sparingach najczęściej grał na lewym skrzydle. Ostatni rok Filip spędził na wypożyczeniu w juniorach młodszych Arki Gdynia. Czas ten wykorzystał dobrze, choć w rozwinięciu skrzydeł przeszkodziła mu poważna kontuzja. Filip przez ostatni rok zrobił duży postęp, przybrał na masie, dobrze prezentuje się w treningach, brakuje może tylko meczowego ogrania.


W letnich przygotowaniach oraz sparingach brał udział także boczny obrońca Jakub Gosz (rocznik 2002). Najbliższy sezon spędzi on w drużynie juniorów B u trenera R. Bartoszka.


Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.