Wytańczyli rekord!

Autor: PS • 19 maja 2017 13:49 • Lębork • 2 • Oceń: 1

Udało się! Lęborska młodzież zdobyła Rekord Polski w "największej liczbie osób jednocześnie tańczących układ choreograficzny do piosenki Chocolate Choco Roco". Z propozycji wspólnego tańca skorzystało aż 1384 osób.

taniec.JPG
fot. Piotr Sikora

Pomysłodawcą i organizatorem próby bicia rekordu była  Młodzieżowa Rada Miasta Lęborka, która współpracowała z Urzędem Miasta Lęborka oraz Lęborskim Centrum Kultury "Fregata".

Organizatorzy zaprosili do tańca młodzież z całego powiatu i okolic, w piątkowe (19 maja) południe na Placu Pokoju zatańczyło aż  1384 osób.

Wspólny taniec okazał się tańcem rekordowym, lęborczanie zdobyli Rekord Polski w "największej liczbie osób jednocześnie tańczących układ choreograficzny do piosenki Chocolate Choco Roco". Nietuzinkowe wydarzenie zostanie wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.

Warto podkreślić, że to już drugi taneczny rekord, który udało się zdobyć lęborskiej młodzieży. W 2015 roku na Placu Pokoju aż 607 osób zatańczyło "Belgijkę" i trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa. Takie grupowe wykonanie tańca pobiło wcześniejszy wynik, gdzie tańczyło 230 osób.Opinie

* pola wymagane

Oceń: 2 0
Tancerz
(2017-05-19 13:58)
Może to i bzdruka i ciekawostka, ale w końcu Lębork pokazany został w ciekawy i poztywny sposób.
A nie jako miasto, gdzie np. uczniowie torturuja koty itd...

Oceń: 0 0
Hans
(2017-05-20 08:31)
No a bić to można konia albo pianę!!!!!!!! NIkt nie pomyślał zby napisać na banerze ustanawianie nowego rekordu? jak to brzmi? DO szkoły!!!!!

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.