Zmagania w Nordic Walking

Autor: EN/GB • 18 maja 2017 10:43 • Lębork • 0 • Oceń: 0

Kilkudziesięciu zawodników skorzystało z zaproszenia do udziału imprezie Nordic Walking "Do Najdłuższej Deski Świata" w Wilkowie (gmina Nowa Wieś Lęborska). Wydarzenie miało miejsce w sobotę 13 Maja i było pierwszą z imprez w ramach VI Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2017 o puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.

O9b8E3i940U0J1F4O9i5l0G0i8m0Z5g8.jpg
fot. UG Nowa Wieś Lęborska

Uczestnicy imprezy rywalizowali na Czerwonej Trasie Nordic Walking o długości 8,2 km.

Najmłodszą uczestniczką była 14-letnia Zuzanna Lubańska z Lęborka. Najstarszy uczestnik miał 76 lat a był nim Feliks Namsołek z Gdyni.

Po przywitaniu zawodników i gości przez organizatora nowowiejskich Nordic Walking Krzysztofa Pruszaka rozgrzewkę przeprowadziła Wiesława Winnicka. Przed wymarszem na trasę zawodnicy oraz licznie zebrana widownia uczcili minutą ciszy pamięć niedawno zmarłego śp. Zenona Fludry miejscowego działacza sportowego i społecznika. Honorowym starterem była żona Pani Krystyna Fludra i Starosta Lęborski Teresa Ossowska-Szara.

Po godzinie marszu na mecie pojawili się pierwsi chodziarze - Sławomir Cholcha z Lęborka i Ryszard Orliński z Lędziechowa. Wszyscy uczestnicy z uśmiechem na twarzy, bezpiecznie pokonali ośmiokilometrową trasę ścieżkami leśnymi.

Na zakończenie, po poczęstunku na świeżym powietrzu,Alicja Zajączkowska Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego, Adam Wrześniewski radny gminny, Krzysztof Pruszak Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i główny organizator Nordic Walking wręczyli dyplomy oraz nagrody za uczestnictwo dla wszystkich zawodników. 

Druga impreza w ramach VI Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska odbędzie się w Obliwicach 27 Maja 2017.
Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.