Zamknij
REKLAMA

Czy w wieku 80 lat można się ubezpieczyć?

10:24, 10.10.2017 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Ubezpieczenie na życie jest ważną częścią życia oraz finansów wielu ludzi. Dzięki niemu można zyskać gwarancję pewnej i stabilnej przyszłości. Polisa może również zapewnić inne formy pomocy, które na przestrzeni ostatnich lat rozszerzyły swoje możliwości. Jednak wciąż pokutuje przeświadczenie, że zakup ubezpieczenia na życie jest dobrym pomysłem wyłącznie dla osób młodych.

To jest absolutnie błędne myślenie, bo współcześnie górna granica wieku jest nieporównywalna z górną granicą wieku jeszcze kilka dekad temu. Postęp nauki i medycyny pozwala sądzić, że ten wiek może jeszcze znacznie się wydłużyć – stąd warto dbać o przyszłość na każdym etapie życia.

Dlaczego ochrona na życie jest ważna

Wydawać by się mogło, że polisa na życie ma chronić na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Wypłacona suma ubezpieczenia pozwoli najbliższym stanąć na nogi po bardzo dotkliwej stracie, ale również uporać się z trudnościami finansowymi, spłatą zobowiązań finansowych oraz wyprostowaniu wielu spraw.

Dzisiejsze ubezpieczenie na życie ma już zdecydowanie inny charakter. Obecnie polisa ma możliwość również zadbać o osobę ubezpieczoną zarówno w czasie choroby, rehabilitacji lub po narodzinach dziecka. Ubezpieczyciel może zorganizować transport medyczny, psychologa, dofinansowanie do leków lub rehabilitacji, pomoc w opiece nad dziećmi oraz wiele innych.

Ochrona życia i zdrowia ważna jest bez względu na wiek, jest również niezwykle potrzebna. To, co gwarantuje indywidualne ubezpieczenie na życie to szeroki zakres usług. Jednak warto nadmienić, że zmieniła się nie tylko forma pomocy, ale również górna granica wiekowa, w której można przystąpić do zakupu ubezpieczenia.

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych tworzy oferty, z których śmiało mogą skorzystać osoby po 70 roku życia. Podobnie rzecz tyczy się osób po 80 roku życia, jednak w tym wypadku dobrze jest zapoznać się z warunkami umowy – różne towarzystwa stosują różne rozwiązania, przez co warto porównać kilka ofert ze sobą.

Polisa na życie jest ważna również dlatego, że często pozwoli na godne odejście ludziom starszym. Dzięki wypłaceniu świadczenia, ciężar związany z pogrzebem, pokryciem zadłużeń, inwestycją w remont mieszkania oraz wiele innych, który spędza sen z powiek wielu starszych osób, może okazać się łatwiejszy do uniesienia. Suma świadczenia może różnić się niż w przypadku zakupienia polisy przez osobę młodą, jednak oferty dla osób starszych również posiadają korzystne warunki.

Gdzie porównywać produkty

Aby nie przeoczyć dobrej oferty, warto skorzystać z pomocy, które zostały dla nas przygotowane przez specjalistów. Jednym z nich jest porównywarka ubezpieczeniowa, z której dowiemy się przykładowo, że polisa na życie 4life direct na www.rankingubezpieczennazycie.pl posiada w swojej ofercie ubezpieczenie dla osób po 75. roku życia.

Wyżej wspomniane ubezpieczenie nie musi odbywać się na gorszych warunkach – brak w nim na przykład obowiązku badań lekarskich, które dotychczas bywały sporym utrudnieniem dla wielu osób. Warto wspomnieć, że również cena składek jest w rozsądnych granicach, dzięki czemu osoby na emeryturze mogą liczyć, że zakup polisy na życie nie będzie nadmiernym obciążeniem finansowym.

Dobrym narzędziem, które może znacznie ułatwić nam poszukiwanie ofert ubezpieczeniowych dla seniora – jest ranking ubezpieczeniowy. Na takiej stronie uzyskamy informacje na temat produktów o wysokiej jakości, ciekawych rozwiązaniach cieszących się zaufaniem wśród innych klientów.

Jednak sam zakup polisy dla osoby starszej odbywa się w obecności agenta ubezpieczeniowego. Takie spotkanie to doskonała okazja, by poznać cenę i rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące szczegółów umowy, w tym:

  • wysokości składki,
  • sumy ubezpieczenia,
  • wyłączeń odpowiedzialności.

Z całą pewnością warto zapytać doradcę o procedury wypłaty świadczenia, wyłączenia z odpowiedzialności oraz możliwość rozszerzenia umowy podstawowej, dzięki której możemy więcej zyskać. Zdarza się, że nie wszystkie informacje znajdują się w Internecie, przez co kontakt ze specjalistą pomoże dokonać nam właściwego wyboru.

(K.G)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018