Zamknij
REKLAMA

PILNE. Wyciekła kolosalna liczba nieważnych dokumentów

11:00, 14.03.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji bije na alarm.

Nieważny dowód osobisty nie spełnia swoich funkcji, czyli nie potwierdza naszej tożsamości i obywatelstwa m.in. w kontaktach z urzędem. Minister Mariusz Błaszczak podkreśla, że taki dokument jest bezużyteczny w obrocie prawnym, ponieważ nie można się nim dłużej posługiwać. Nie załatwimy żadnych spraw w urzędzie czy na poczcie. W kwestiach wymagających weryfikacji tożsamości, możemy mieć problem z uzyskaniem kredytu bankowego, czy z dokonaniem zakupu ratalnego.

- W ubiegłym roku ponad czterem milionom osób skończył się okres ważności dowodu osobistego. W pierwszym kwartale tego roku upływa termin ważności dowodów kolejnego miliona osób — powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Jak podaje resort spraw wewnętrznych, w 2017 roku ważność dowodu osobistego skończyła się aż 4 mln 729 tys. Polaków. Prawie 870 tys. tych osób, którym w 2017 r. upłynął 10 letni okres ważności dowodu osobistego, nadal nie odebrało nowego dowodu. W pierwszym kwartale 2018 roku upływa termin ważności dowodów kolejnego miliona osób.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

BuBuBuBu

0 0

Kto to pisał?! Błaszczak od jakiegoś czasu nie jest ministrem MSWiA!!!!!!!!!!!! Nie kumatych macie pismaków ;) 14:15, 14.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone