Zamknij
REKLAMA

Lęborscy kryminalni znaleźli się w czołówce

18:48, 11.04.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku rywalizują w słupskiej Szkole Policji o miano najlepszych. Właśnie trwają wojewódzkie eliminacje do konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2018 roku”.

Celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia swoich kwalifikacji zawodowych. Najlepsza drużyna wyłoniona podczas zmagań w Słupsku będzie reprezentować pomorski garnizon Policji w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile na początku czerwca.

Przebieg i konkurencje eliminacyjne obejmowały sprawdzian umiejętności strzeleckich i praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na półmetku rywalizacji Komenda Powiatowa Policji w Lęborku znajduje się na drugiej pozycji z dorobkiem 206,5 pkt.

Wczoraj policjanci przystąpili do testu wiedzy oraz sprawdzianu umiejętności praktycznych w zakresie taktyki i techniki interwencji (zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy).


Każda komenda miejska i powiatowa Policji zgłosiła po jednej drużynie, w skład której weszli: policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki oraz policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone