Zamknij

Puchar Polski w Nordic Walking. Lęborczanie zdobyli I i II miejsca na podium

09:00, 13.09.2017 A.D
Skomentuj fot. Beata Zarach fot. Beata Zarach

Leonard i Wiktoria Naczk po raz kolejny zatriumfowali na podium w dyscyplinie Nordic Walking.

Ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Pucharu Polski Nordic Walking odbyły się 9 września w Hajnówce (województwo podlaskie). Na starcie stanęło ponad 900 zawodników. Uczestnicy rywalizowali ze sobą indywidualnie, drużynowo oraz na trzech dystansach: 5, 10 oraz 21 km z podziałem na kategorie wiekowe i płeć. Na zawodach ambasadorami byli aktorzy Justyna Kowalczyk oraz Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

Lębork reprezentowała znana już rekordowa rodzina - Leonard Naczk i jego córka Wiktoria. Lęborczanka na dystansie 5 km w kategorii Junior stanęła na I miejscu na podium. Otrzymała tytuł Mistrzyni Polski w Nordic Walking. Natomiast Leonard Naczk na dystansie półmaratonu zdobył II miejsce w klasyfikacji generalnej i został Wicemistrzem Polski.

Zwycięska dwójka ma na swoim koncie więcej osiągnięć. 29 kwietnia w Mielnie odbyła się inauguracja Pucharu Polski Nordic Walking 2017. Wiktoria Naczk wystartowała na dystansie 5 km w kategorii "K-Jun" i zajęła I miejsce. Leonard Naczk zdobył wtedy I miejsce na trasie o długości 21 km, lęborczaninowi udało się również zająć II miejsce w kategorii Open w Mszczonowie.

Kolejne sukcesy rodzina odniosła 1 maja w Tour Bałtyku Puchara Pomorza w Sianowie. Leonard startował na dystansie 10 km i zajął VII miejsce. Jego córka rywalizowała natomiast na dystansie 5 km i zdobyła I miejsce. Tego samego dnia podczas Biegu Asterixa na 3 km również stanęła na I miejscu na podium w kategorii Open dla kobiet.

Dwa dni później rekordowa rodzina walczyła w Pucharze Pomorza Nordic Walking w Koszalinie. Wiktoria startowała w dystansie na 5 km i po raz kolejny zdobyła I miejsce. Leonard Naczk w rywalizacji na 10 km zajął miejsce VII.