Zamknij

Remis w Kartuzach. Pogoń wróciła z jednym punktem

16:45, 01.10.2017 G.B
Skomentuj

Tylko z jednym punktem do Lęborka z Kartuz powraca drużyna Pogoni. Mimo prowadzenia od 31 minuty po golu z rzutu wolnego Michała Szałka nie udało się Pogonistom utrzymać korzystnego wyniku do końca. W II połowie spotkania kartuzianie wrzucili drugi bieg, wyrównali a do tego wypracowali sobie kilka groźnych sytuacji.

Trener Walkusz ustalając skład na Cartusię dokonał więcej niż małej rewolucji. W Kartuzach parę defensywnych pomocników stanowili zawodnicy występujący do tej pory w obronie: Szałek i Łapigrowski. Na lewej stronie od początku zagrał Byczkowski, w środku Nowakowski z Musułą, a na prawej flance Stankiewicz.

Mecz rozgrywany w niedzielę o godzinie 11 nie przyciągnął na obiekt przy ul. 3 Maja zbyt wielu widzów. Dopisali za to kibice z Lęborka, których w różnych częściach stadionu było ponad 60.

W 14 minucie po faulu na Klimasie Wesserling z 18 metrów strzela z wolnego tuż przy słupku.

Wynik otworzył w 31 minucie Michał Szałek. Piłka po mocnym strzale z wolnego z 25 metrów przeszła po rękach bramkarza i zatrzepotała w siatce. Na pewno nie była to popisowa interwencja golkipera z Kartuz.

Największe zagrożenie ze strony gospodarza sprawiał najlepszy strzelec Cartusi (9 bramek) Mateusz Niedźwiecki. W 37 minucie napastnik Cartusi zerwał się lewym skrzydłem goniony przez Stankiewicza i mocno uderzył w kierunku bramki Pogoni. Szlaga na szczęście był na posterunku. Kilka minut później mocny strzał Leszkiewicza Szlaga przerzuca nad poprzeczką. Zaraz potem Niedźwiecki uderza w poprzeczkę! To był jasny sygnał, że Cartusia będzie się biła do końca…

W przerwie meczu trener Walkusz zarządza dwie zmiany. Za Stankiewicza wchodzi Szymański, a za Byczkowskiego Witkowski. Cartusia wyrównuje w 56 minucie po dwójkowej akcji Niedźwieckiego z Jakubem Leszkiewiczem. Podanie z boku i Leszkiewicz z bliska bez problemu uderza do bramki, mamy 1:1.

Ostatnie pół godziny to cios za cios. Na boisku w teamie Pogoni pojawiają się ofensywni zawodnicy w osobach Kazubowskiego i Madziąga, lecz mimo tego wynik nie ulega zmianie. Zaraz po wyrównaniu Niedźwiecki ponownie uderza na bramkę Pogoni, a piłka po rykoszecie niebezpiecznie mija o centymetry słupek bramki Szlagi. Kwadrans przed końcem mocno z woleja uderza Kazubowski. Gdyby to wpadło byłaby to pewnie bramka kolejki. Piłka jednak przeleciała z 3 metry nad bramką… W rewanżu groźnie strzela Pilichowski, ale obok bramki.