Zamknij

Wygrana w Miastku. Pogoń wśród finalistów Pucharu

08:34, 19.10.2017 G.B Aktualizacja: 10:34, 19.10.2017
Skomentuj

Gramy wiosną w pucharach! Drużyna Pogoni znalazła się wśród finalistów Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego.

Droga do 1/8 wojewódzkiego finału nie była prosta. W IV rundzie Pogoń wygrała 3:1 z GTS-em Czarną Dąbrówka, a V rundzie zmierzyła się z czwartoligowym Startem Miastko. Mecz w Miastku rozpoczął się już o godz. 15 i jeżeli dodać do tego, że spotkanie rozegrane zostało w środę było jasne, że dla zawodników Pogoni będzie to duże wyzwanie organizacyjno-logistyczne. Mimo starań nie wszystkim udało się wziąć urlopy.

Mecz na stadionie przy ul. Słupskiej rozpoczął się po naszej myśli. Już w 3 minucie spotkania Pogoń wychodzi na prowadzenie po rzucie karnym kolejny raz skutecznie egzekwowanym przez Michała Szałka. Karny został podyktowany za faul na Kłosie. – Pierwsza połowa to nasza przewaga, choć sytuacji za dużo nie stwarzaliśmy. Graliśmy za bardzo statycznie, długo rozgrywaliśmy piłkę, ale udało się to wyeliminować w drugiej części meczu – mówił po spotkaniu trener Walkusz.

Kolejne trafienie dla zespołu z Lęborka to zasługa Madziąga, który wyprowadza Pogoń na 2:0 w 55 minucie po dośrodkowaniu Łapigrowskiego. Ten drugi zawodnik niedługo później uderzył w poprzeczkę. Dobrą sytuację wypracował też Słowiński po dograniu piłki przez Szałka. Kropkę nad „i” miał postawić młody Zanewycz, lecz w kluczowym momencie przewrócił się.

Przewagę Pogoni w całym spotkaniu udokumentował trzecim golem kapitan Wojciech Musuła. Piłka uderzona z ponad 20 metrów otarła się jeszcze o plecy Słowińskiego i zatrzepotała w siatce.
- To było w pełni zasłużone zwycięstwo – podsumował pucharową potyczkę trener Walkusz. - Dziękuje wszystkim za wolę walki i za to, że poświęcili dziś dużo czasu zawodowego i prywatnego by zagrać w pucharowym spotkaniu.