Zamknij
REKLAMA

Wychowanek Pogoni w piłkarskiej Ekstraklasie

10:31, 18.12.2017 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Mateusz Żukowski zadebiutował w Ekstraklasie.

W 91 minucie meczu Lotto Ekstraklasy Sandecja Nowy Sącz - Lechia Gdańsk na boisku zadebiutował, zmieniając Marco Paixao, Mateusz Żukowski.

To wielki sukces Mateusza, Lechii Gdańsk, która oszlifowała piłkarski talent, klubów Pogoń Lębork i UKS Trójka Lębork, a przede wszystkim trenera Andrzeja Małeckiego, który 7 lat trenował Mateusza w Lęborku. 

Debiut 16 grudnia na stadionie w Niecieczy oznacza, że Żukowski przeszedł do historii jako najmłodszy zawodnik debiutujący w Ekstraklasie w XXI wieku. Zrobił to mając zaledwie 16 lat.

Mateusz Żukowski swoje pierwsze i drugie piłkarskie kroki stawiał pod okiem trenera Andrzeja Małeckiego - najpierw w UKS-ie Trójka, a potem w Pogoni Lębork. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 3 i roku w Gimnazjum nr 2, będąc jednym z najlepszych juniorów w Pogoni Żukowski, w sierpniu 2015 roku przeniósł się do gdańskiej Lechii. Tam zyskał kolejny impuls do rozwoju stając się ważną postacią w drużynach młodzieżowych biało-zielonych. W tym i poprzednim sezonie „Żuku” grał w Centralnej Lidze Juniorów Starszych, a jego dobra postawa zaowocowała treningami z I zespołem Lechii. Systematycznie rozwija się też jego kariera w Reprezentacji Polski U-17.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018