Zamknij
REKLAMA

Lęborski zamek w aplikacji mobilnej dla turystów

14:51, 27.10.2017 | G.B
REKLAMA
Skomentuj

Aplikacja mobilna "Szlaki Zamków Gotyckich" doczekała się kolejnej aktualizacji. Ten program dostępny w sklepie Google Play oraz App Store prezentuje także Szlak Zamków Gotyckich, na którego trasie znajduje się lęborski Zamek.

Nowością w aplikacji są questy o pozostałościach zamków państwa krzyżackiego na terenie obwodu kaliningradzkiego, dawniej wchodzących w skład jednego państwa, a obecnie w granicach Polski oraz obwodu kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej. Program jest teraz dostępny w nowych wersjach językowych: ENG, RU, DE. Twórcy aplikacji chcą trafić do turystów zagranicznych, zachęcić do przyjazdu na Pomorze, Warmię, Mazury.

Pokazane są gotowe szlaki kulturowe zawierające dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, przechodzące przez obszar pomorskiego (także Lębork) i warmińsko-mazurskiego oraz obwodu kaliningradzkiego wraz z miejscami do zwiedzania. Są to: Szlak zamków gotyckich (w tym zamek w Lęborku), Zamki obwodu kaliningradzkiego, Szlak kopernikowski, Szlak latarni morskich, Szlak zabytków hydrotechniki, Szlak bursztynowy.

W nowej wersji aplikacji można również uruchomić audiodeskrypcję opisów obiektów na szlaku. Gra, która znajduje się na aplikacji, została rozszerzona o nowe zadania dotyczące pozostałości zamków państwa krzyżackiego na terenie obwodu kaliningradzkiego, dzięki której nie tylko poznamy najciekawsze miejsca i obiekty tamtego rejonu, ale także możemysprawdzić swoją wiedzę o nich.

(G.B)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone