Zamknij
REKLAMA

Chopin na jazzowo - Komeda Jazz Festiwal w Lęborku

18:00, 09.11.2017 | G.B
REKLAMA
Skomentuj

Na scenie w Kinie Fregata zostanie zaprezentowany nowatorski, międzynarodowy projekt „Leszek Kułakowski Chopin Impressions”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 19 listopada o godzinie 18.

Lęborski koncert będzie częścią  XXIII Komeda Jazz Festiwal. 

Celem projektu “Leszek Kułakowski Chopin Impressions” feat. Mikael Godée, Ebba Westerberg jest ujazzowienie genialnej muzyki Fryderyka Chopina, w aranżacjach na kwintet jazzowy prof. Leszka Kułakowskiego i Mikaela Godée. Proces nadania jazzowej faktury kompozycjom Chopina dotyczy znanych i popularnych preludiów, mazurków, nokturnów, walców Fryderyka Chopina w aranżacjach na kwintet jazzowy. Współpraca artystyczna wybitnych polskich i szwedzkich artystów nada muzyce Chopina nową jakość, co tworzy absolutnie unikatową wartość artystyczną. 

Leszek Kułakowski - kompozytor, pianista jazzowy, nazywany przez krytykę „wizjonerem jazzu”, teoretyk muzyki, pedagog, profesor zwyczajny klasy kompozycji i twórca akademickiego jazzu w  gdańskiej Akademii Muzycznej.  Kułakowski to artysta o ogromnej wyobraźni muzycznej, kreatywnie eksperymentował  ze swoją muzyką, także  inspirując się Chopinem, folklorem kaszubskim, Trzecim Nurtem, projektam komedowskimi z yassowcami i aranżacjami Komedy na orkiestrę symfoniczną dla Tomasza Stańki. Laureat płyty roku „Eurofonia” w ankiecie Jazz Forum  w 2000r. W dorobku kilkanaście autorskich płyt CD.

Grupa wystąpi w składzie:
Leszek Kułakowski - fortepian, aranżacje,
Mikael Godée - saksofon, flet, aranżacje,
Ebba Westerberg - instrumenty perkusyjne,
Tomasz Sowiński – perkusja,
Piotr Kułakowski - kontrabas 

Bilety na koncert w cenie 18 złotych dostępne są w kasie kina przy ulicy Gdańskiej 12 oraz na stronie www.lck.fregata.pl. Zachęcamy dowcześniejszego nabywania wejściówek.

(G.B)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone