Zamknij
REKLAMA

Rodzice chcą walczyć z cyberzagrożeniami

18:00, 05.10.2017 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Radosław Zimnowoda opowiada o swoim projekcie do Budżetu Obywatelskiego 2018.

Projekt pn.: "Warsztaty dla uczniów, szkolenia dla rodziców i rad pedagogicznych szkół podstawowych mające na celu zwiększenie świadomości zagrożeń jakie niesie Internet" ma być odpowiedzią na potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym w Internecie. 

Projekt zakłada przeprowadzenie jednej godziny szkoleń z pedagogiem na godzinie wychowawczej. Co ciekawe, prowadzący będzie miał doświadczenie w 2 dziedzinach - informatyce i psychologii. Dzięki temu będzie w pełni świadomy przekazywanych treści. Następnie swoje spostrzeżenia przekaże wychowawcy. Będą też warsztaty dla rad pedagogicznych, a nawet samych rodziców. Ze względu na ograniczenia finansowe zajęcia miałyby być prowadzone w klasach IV szkół podstawowych i II gimnazjalnych.

Autorem projektu jest działacz społeczny, Radosław Zimnowoda.

- Sam jestem ojcem dwójki dzieci, które właśnie wchodzą w okres pierwszej styczności z Internetem. Wszechobecna informacja dociera do nas z każdej strony. Coraz częściej mówi się o chorobach takich jak infoholizm i fonoholizm. Przypatrzyłem się działaniom Gdyni, gdzie funkcjonuje bardzo ciekawy program. W szkołach podstawowych prowadzone są działania przeciw cyberprzemocy i jest to finansowane przez miasto. Pomyślałem, że spróbuję to wprowadzić również w Lęborku - mówi Radosław Zimnowoda.

Do tej pory projekt cieszy się dużym poparciem.

- Zanim w ogóle złożyłem projekt do Budżetu Obywatelskiego 2018, postanowiłem udać się do dyrektorów placówek. Przedstawiłem im pomysł, byli pozytywnie zaskoczeni. Myślę, że mamy szansę wprowadzić projekt w życie - mówi Radosław Zimnowoda.

Szacunkowy koszt projektu wynosi 10 tys. zł. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

HeniekHeniek

0 1

Jaki z niego działacz społeczny??? Wybory idą hahaha trzeba miskę pokazać w mediach lokalnych! Panie kochany zorientuj się pan najpierw czy te tematy były już poruszane i czy szkoły oraz inne instytucje w tym policja nie prowadzą takich szkoleń, bo z tego co wiem to cały czas są prowadzone na różnych etapach i przez różne jednostki w tym szkoły!!!!!!!!!! 10:12, 06.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018