Zamknij

W Lęborku padła rekordowa liczba stypendiów dla wybitnie uzdolnionych

16:30, 16.10.2017 A.D
Skomentuj

Zasłużeni nauczyciele, uczniowie i dyrektorzy otrzymali nagrody za ciężką pracę.

W Powiatowym Ognisku Artystycznym w Lęborku, 13 października zorganizowane zostały Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej. W tym uroczystym dniu, przedstawiciele Samorządu Powiatu Lęborskiego podziękowali wszystkim pracownikom oświaty za zaangażowanie i trud włożony w kształcenie młodego pokolenia.

Nie były to jednak tylko słowne podziękowania. Podczas gali nagrodę Starosty otrzymali: Pan Tomasz Tutak, nauczyciel historii w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 oraz Pan Marek Bibliwa, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku.

Decyzją Komisji Stypendialnej, Starosta Lęborski tego dnia wręczyła łącznie 101 stypendiów.  Jak dotąd jest to rekordowa liczba uhonorowanych za wybitne osiągnięcia w nauce. Stypendia otrzymało: 34 uczniów z ZSO nr 1, 12 uczniów  z ZSO nr 2, 44 uczniów  z ZSGŻiA, 7 uczniów z ZSM-I i 4 uczniów z PCE-ZSP.

Na wniosek Starosty Lęborskiego, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Kurator Oświaty w Gdańsku doceniając pracę dyrektorów kilku placówek, przyznało odznaczenia państwowe i nagrody. Złoty Krzyż zasługi wręczono Pani Danucie Rybak, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku. Z kolei nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty otrzymała Pani Joanna Sawińska-Majer, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku.

Na wniosek dyrektorów szkół, odznaczenia państwowe uzyskały Panie: Katarzyna Serek, nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  (Medal Komisji Edukacji Narodowej), Elżbieta Miśkiewicz, nauczyciel z Powiatowego Centrum Edukacyjnego-Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych (Srebrny Medal za Długoletnią Służbę).

Podziękowania i symboliczne grawertony wręczono przedstawicielom powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lęborku, Panu Romanowi Chmieleckiemu Starszemu Cechu oraz Pani Renacie Kępińskiej, dyrektor biura.

Nie zapomniano także o nauczycielach praktycznych nauk zawodu z Powiatowego Cechu, którzy od wielu lat przekazując swoją wiedzę i umiejętności, przygotowując do zawodu przyszłych specjalistów danej dziedziny: mechanik - praktyki u Pana Eustachego Ochrymowicza i Zygmunta Richerta, elektryk - praktyki u Pana Henryka Sachling, obuwnik i sprzedawca - praktyki u Pana Tadeusza Cygerta.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%