Zamknij
REKLAMA

Dwa samochody dla Domów Pomocy Społecznej

15:00, 11.01.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Dwa specjalistyczne auta zostaną przekazane dla Domów Pomocy Społecznej w Lęborku.

W najbliższy czwartek, 18 stycznia o godzinie 10:30 odbędzie się przekazanie dwóch samochodów zakupionych dla obu Domów Pomocy Społecznej w Lęborku. Specjalistyczne auta przystosowanie do przewozu osób niepełnosprawnych udało się zakupić dzięki pozyskaniu środków z PEFRON i własnemu wkładowi finansowemu Powiatu.

DPS nr 1 zakupił auto marki Volkswagen Caravelle Trend Line, wyposażony w oszczędny i wydajny 150-konny silnik diesla o pojemności 2.0. Auto wyposażone jest w windę hydrauliczną oraz 3-strefową klimatyzację. Samochód jest przewidziany do przewozu 9 osób. Jest w stanie również pomieścić jednorazowo dwie osoby na wózkach inwalidzkich.
Koszt zakupu pojazdu to 173 800 zł. Wkład własny Powiatu wyniósł 93 800 zł, dofinansowanie z PEFRON 80 tys.

DPS nr 2 zakupił Opla Vivaro Kombi Extra Long z nieco mniejszą, ale równie wydajną dieslowską jednostką napędową o pojemności 1,6. Auto również posiada windę hydrauliczną, 2-strefową klimatyzację i również przewozi jednorazowo 9 osób. lub 2 osoby na wózkach inwalidzkich. Samochód kosztował łącznie 154 164 zł. Wkład własny Powiatu to 75 tys. zł, dofinansowanie z PEFRON wyniosło 79 164 zł

Ogółem w ubiegłym roku Powiat pozyskał z PEFRON blisko 280 tys. zł. W ramach tych środków, oprócz zakupu samochodów dla DPS, dofinansowano krzesełko dźwigowe w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i windę w Zespole Szkół w Łebie.

Uroczyste przekazanie nowo zakupionych pojazdów dla Domów Pomocy Społecznej nastąpi na terenie DPS nr 1 przy ul. Stryjewskiego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018