Zamknij
REKLAMA

Po ulicach Lęborka będą jeździć nowe autobusy

17:00, 19.01.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Umowa na zakup nowego, niskoemisyjnego taboru autobusowego została podpisana.

Dziś (19 stycznia) w Sali Rajców w Urzędzie Miejskim w Lęborku podpisano umowę na zakup 5 nowych fabrycznie autobusów. Umowę podpisali Mirosław Siergiej, Dyrektor Zarządu Zakładu Komunikacji Miejskiej w Lęborku oraz Adam Milewski, Dyrektor Sprzedaży Regionu Północnego - Kraj w spółce Solaris Bus & Coach S.A.

Autobusy będą docierać do Lęborka sukcesywnie. Pierwsze dwa pojazdy pojawią się pod koniec listopada jeszcze w tym roku. Kolejny autobus przyjedzie pod koniec marca 2019 roku. Ostatnie dwa zobaczymy pod koniec sierpnia 2019 roku. 

- Na dzień dzisiejszy ZKM w Lęborku dysponuje 10 autobusami. Najstarsze mają ponad 22 lata, więc czas je w końcu wymienić. Muszę przyznać, że to największy zakup inwestycyjny w historii spółki. W ciągu 2 lat wymienimy połowę naszego obecnego taboru. Cieszymy się, że autobusy zostaną dostarczone przez polskiego producenta - mówił Mirosław Siergiej, Dyrektor Zarządu Zakładu Komunikacji Miejskiej w Lęborku.

Autobusy ZKM w Lęborku rocznie pokonują ponad 450 tys. km. W tym samym czasie przez ich pokłady "przewija" się prawie 1.100.000 pasażerów. Nowy Solaris Urbino 10,5 oraz Solaris Urbino 12 mają spełnić ich największe oczekiwania.

Nowy Solaris Urbino 10,5 dla ZKM Lębork 

W zamówionym modelu zamontowano silnik Cummins ISB 6.7 o mocy 204 kW, który spełnia restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, autobus z powodzeniem poradzi sobie także na trasach o większym natężeniu ruchu pasażerskiego, oferując aż 24 miejsca siedzące, z czego 9 dostępnych jest z niskiej podłogi. W pojeździe wbudowana będzie linia detekcyjna i system informowania o pożarze silnika, zwiększające bezpieczeństwo pasażerów. Wysoki komfort jazdy pasażerom gwarantuje z kolei wydajna klimatyzacja, nowoczesne światła LED i gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych, które zostały umieszczone na poręczach dla pasażerów.

Nowy Solaris Urbino 12 dla ZKM Lębork 

Nowy Solaris Urbino 12 to w pełni niskopodłogowy autobus o długości dwunastu metrów. Pojazdy zamówione przez ZKM Lębork napędzane będą silnikiem DAF / PACCAR o mocy 210 kW połączonym z automatyczną skrzynią biegów ZF 6. W środku będzie miał 34 miejsca siedzące, z czego 
19 dostępnych z niskiej podłogi. Całość oświetlenia zewnętrznego oraz wewnętrznego wykonana zostanie w ekologicznej i ekonomicznej technologii LED. W pojeździe wbudowana będzie linia detekcyjna i system informowania o pożarze silnika, zwiększające bezpieczeństwo pasażerów. W kabinie kierowcy oraz przestrzeni pasażerskiej zostanie zamontowana klimatyzacja. W autobusach znajdą się także gniazda USB, dzięki którym pasażerowie będą mogli naładować swoje urządzenia mobilne. Autobusy Urbino 12 zamówione przez ZKM Lębork będą miały drzwi w układzie 1-2-0.

 

Całkowita cena ofertowa wynosi 5 463 945,00 zł brutto. 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Gość Gość

0 0

Dlaczego w Lęborku zawsze kupuje się autobusy na wybory to już kolejny przypadek a może nie. 13:58, 20.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018