Zamknij

Wytańczyły medale w Elblągu

08:50, 02.03.2018 A.D Aktualizacja: 08:54, 02.03.2018
Skomentuj

W ostatni weekend taneczna reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 8  wystartowała w Elblągu, w IV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego „Żuławy Dance Project”.

Szkołę tę reprezentowały trzy grupy tancerek: TESS w składzie: Carla Orta-Syldatk, Laura Kuczwalska, Julia Fietkiewicz, Kinga Gerdowska, Maja Lange, Weronika Puź, grupa PERLES w składzie: Magdalena Szkudlarek, Klaudia Romaniuk, Julia Fudala, Zuzanna Przygocka, Patrycja Przychodna, Joanna Dawidowska, grupa TEMPO: Wiktoria Bojke, Wiktoria Wasilewska, Joanna Dawidowska, Roksana Pilarska, Daria Kuczwalska, Amelia Ludwig, Paulina Saczkowska. Opiekunami lęborskiej reprezentacji były Mirosława Jóźwiak i Klaudia Jóźwiak.

Dziewczęta startowały solo, w duetach, miniformacjach w stylach tj.: modern jazz, jazz dance, gimnastyka artystyczna, taniec współczesny, inne formy tańca, w kategoriach wiekowych: 9-12 lat, 12-15 lat oraz powyżej 15 lat. Grupy zaprezentowały nowe i pomysłowe choreografie autorstwa Klaudii Jóźwiak.

Tancerki z zespołu TEMPO zdobyły aż 3 złote puchary w każdym zaprezentowanym stylu. Dziewczęta z PERLES wytańczyły złoty puchar za choreografię w IFT „Prezencik” oraz srebrny puchar w jazzie. Najmłodsze uczestniczki (z zespołu TESS) również stanęły na podium, zdobywając złoty i brązowy puchar.

W kategorii solo 9-12 lat, 12-15 oraz powyżej 15 lat dziewczęta zdobyły 5 złotych medali (O. Wójcik, W. Wasilewska-3 złote medale!, D. Kuczwalska),  6 srebrnych (M. Szkudlarek, O. Wójcik, J. Dawidowska-3 srebrne medale!, R. Pilarska), 3 brązowe ( W. Bojke, R. Pilarska, P. Przychodna).

Znakomicie wyszły prezentacje w duetach 9-12 i 12-15 lat. Złote medale zdobyły trzy duety: W. Wasilewska i J. Dawidowska w jazzie oraz duet W. Bojke i R. Pilarska za choreografie w stylu taniec współczesny i inne formy tańca. Srebrnymi medalami mogą pochwalić się duety: P. Przychodna i O. Wójcik, J. Dawidowska i W. Wasilewska, Wiktoria Bojke i P. Saczkowska. Brązowy medal zdobył duet M. Szkudlarek i K. Romaniuk.