Zamknij
REKLAMA

UWAGA. Zmiana organizacji ruchu na Waryńskiego

10:56, 07.05.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Na ulicy Waryńskiego rozpoczął się II etap prac.

Po ułożeniu kostki granitowej na odcinku od mostu do placu Pokoju otwarty został ruch samochodowy.  W zamian zamknięty został odcinek od Al. Niepodległości do mostu nad Kanałem Młyńskim. Obecnie trwa zrywanie nawierzchni pomiędzy mostami na rzece Łebie i Kanale Młyńskim. W tym tygodniu ma rozpocząć się rozbiórka tego drugiego mostu. Inwestycja w ścisłym historycznym centrum miasta prowadzona jest w ramach projektu  „Skarby Lęborka – ukazanie dziedzictwa kulturowego miasta przez odratowanie i wyeksponowanie elementów zabytkowego centrum”.

Zakres prac w projekcie „Skarby Lęborka…” obejmuje przebudowę jezdni i chodników ulicy Waryńskiego od mostu na rzece Łebie do ulicy Długosza. Na 32-metrowym odcinku od mostu do granic linii średniowiecznych obwarowań miejskich jezdnia będzie asfaltowa. Dłuższy, zrealizowany w większości już 100-metrowy odcinek jezdni i chodnika w kierunku placu Pokoju tak jak wyremontowane w poprzednich latach ulice w centrum miasta zyskał nawierzchnię z wysokiej jakości kostki granitowej. W ramach inwestycji postawionych zostanie 8 nowych latarń ozdobnych. W II etapie prac przebudowany zostanie most przez Kanał Młyński. Drewniana i wyeksploatowana jezdnia mostu wymagała już remontu. Dzięki żelbetowej płycie pomostowej i nowej nawierzchni zniknie obecne ograniczenie tonażu do 5 ton. Roboty wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlane Wiesław Wójcik z Lęborka, koszt prac to 1 mln 321 tys. zł. II etap ma się zakończyć jeszcze przed lipcowymi Lęborskimi Dniami Jakubowymi.

 

(A.D)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

MAdMAd

0 0

Wszystko fajnie, tylko na cholerę zmiana organizacji ruchu? Jeszcze niedawno włodarze miasta komentowali przebudowę mostu jako istotną drogę dojazdową dla mieszkańców z rejonu ulic Chopina, Moniuszki, Targowej (itd.) chcących się dostać w rejon Placu Pokoju, a w tej chwili powstał kolejny bezmyślny gniot! Wjeżdżając od strony "mechanika" można co najwyżej dojechać sobie do "Cieszewskiego", albo dalej w stronę "Wenty".. ale nie na Pl. Pokoju. Z pozostałych stron miasta dostęp do placu jest swobodny (w obu kierunkach), ale oczywiście coś, co do tej pory miało sens musiało zostać udziwnione. 04:21, 08.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone