Zamknij
REKLAMA

Lęborczanie zwalczają wykroczenia

17:09, 10.01.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkańcy Lęborka coraz częściej korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń.

Mieszkańcy powiatu lęborskiego korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, informują o różnego rodzaju zdarzeniach lokalnych, które chcieliby wyeliminować ze swojego otoczenia. W ostatnim czasie takimi miejscami wskazywanymi przez lęborczan są: teren przy deptaku miejskim przy ul. Staromiejskiej, rejon sklepu przy ul. Pileckiego, teren przy przystanku ZKM na ul. Kossaka oraz teren przy placu zabaw w Mostach przy ul. Topolowej. W miejscach tych najczęściej dochodzi do spożywania alkoholu w miejscu do tego nie nie przeznaczonym, zaśmiecania oraz nieprawidłowego parkowania. Policjanci z Wydziału Prewencji oraz Dzielnicowi regularnie przeprowadzają tam kontrole, aby wyeliminować nurtujący mieszkańców problem.

Funkcjonariusze zapowiadają, że w związku z sygnałami mieszkańców kontrole w tych miejscach będą coraz częstsze. Tylko w ciągu ostatnich dni, za spożywanie alkoholu kilka osób zostało pouczonych i otrzymało mandaty karne.

Możliwość aktualizacji informacji na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa ma każdy. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w konkretnej okolicy. Policja weryfikuje każdy sygnał.

Funkcjonariusze przypominają, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych - 112, 997.

Mapa jest dostępna na stronie internetowej www.lebork.policja.gov.pl.

REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

WafelWafel

0 0

szkoda tylko, że dokonuje zgłoszenia wraz z załączonym zdjęciem mega wysypiska śmieci po czym zgłoszenie przyjęte, sprawdzone a MZGK ma to w dup** Jak to ma normalnie działać jak w UM pracują idioci i nieroby!? 09:40, 13.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone