Zamknij
REKLAMA

Policjanci skontrolują autokary

14:00, 20.01.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Mundurowi będą sprawdzać wyposażenie, stan techniczny pojazdów oraz dokumentację kierowców.

W ramach działań ukierunkowanych na promowanie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, policjanci z lęborskiej drogówki będą kontrolować w szczególności autokary przeznaczone do przewozu dzieci i młodzieży na zorganizowane wycieczki. Mundurowi sprawdzą wyposażenie, stan techniczny pojazdów oraz dokumentację kierowców. Pojazdy oraz kierowcy będą kontrolowani pod kątem stanu trzeźwości, stanu technicznego pojazdu, prawidłowości przewozu osób, kontroli dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami oraz przeszkoleń w zakresie przewozu osób oraz czas pracy kierowców.

Działania te mają w szczególności zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego, ale zarazem ukierunkowane są na promowanie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Takie kontrole będą przeprowadzane w Lęborku na ul. Toruńskiej 6 na parkingu oraz doraźnie na tzw. "wyspie kontrolnej" na ul. Jana Pawła II. 

Kontrole autokarów należy zgłaszać pisemnie bądź telefonicznie pod nr tel.: 59 8634 853 z kilkudniowym wyprzedzeniem. Pismo należy złożyć w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku bądź przesłać drogą elektroniczną na e-mail kpplebork@pomorska.policjia.gov.pl.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018