Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy zgłosili 590 wykroczeń

11:00, 22.01.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Opublikowano zaskakujące statystyki wykroczeń, zgłoszonych przez mieszkańców pow. lęborskiego w 2017 roku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku podsumowali ilość i charakter zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2017 roku. Odnotowano na niej 590 zgłoszeń, z czego 342 zgłoszenia zostały przez mundurowych potwierdzone. 

Sygnały naniesione przez mieszkańców pow. lęborskiego na Mapę, policjanci sprawdzają i weryfikują. Wiele sygnałów podlega nadal weryfikacji, a patrole sprawdzają wskazane miejsce po kilka razy.

Spośród potwierdzonych zgłoszeń najwięcej dotyczyło przekroczenia prędkości - było ich 209, z czego policjanci potwierdzili 145. Nieprawidłowego parkowania – z 60 zgłoszeń potwierdzono 34 oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych - na 158 zgłoszeń potwierdzono 102 przypadki. Potwierdzone zgłoszenia mają swój dalszy ciąg i konsekwencje. W tych przypadkach policjanci stosowali pouczenia, ale nie obyło się też bez mandatów karnych. O przypadkach złej organizacji ruchu (8 potwierdzonych zgłoszeń) czy też niewłaściwej infrastruktury, mundurowi informowali zarządców dróg.

W wyniku zgłoszeń na KMZB w parku "Żwirki i Wigury" w Lęborku wyeliminowano wskazywany tam problem spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Jest to zauważalne poprzez brak interwencji w tym miejscu oraz brak kolejnych naniesionych zagrożeń na KMZB. Ponad to na skrzyżowaniu dróg W-212 i W-214 w Lęborku, tj. na skrzyżowaniu ul. Kaszubskiej z ul. Krzywoustego zostało wskazane zagrożenie w postaci "Niewłaściwej infrastruktury drogowej", która miała przejawiać się złym ustawieniem znaku informacyjnego. W związku ze wskazanym zagrożeniem sporządzono wystąpienie do zarządcy drogi o prawidłowe ustawienie znaku w celu wyeliminowania zagrożenia. Znak został ustawiony prawidłowo. Kolejną wyeliminowaną nieprawidłowością na terenie Lęborka było zgłoszenie dotyczące "bezdomności" na jednym z osiedli w Lęborku. Na miejsce skierowany został dzielnicowy tego rejonu służbowego, który w rozmowie z mieszkańcami faktycznie potwierdził miejsce przebywania bezdomnego mężczyzny w pomieszczeniach piwnicznych wskazywanego bloku. Dzielnicowy w rozmowie z bezdomnym poinformował go o możliwości skorzystania z Noclegowni w Lęborku, na co mężczyzna przystał. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

:):)

0 0

Brawo. Sukces. 18:08, 22.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018