Zamknij
REKLAMA

BO 2018. Mieszkańcy o tym, dlaczego warto ruszyć się z domu

11:00, 12.10.2017 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Zostały już tylko dwa dni do końca głosowania nad listami projektów złożonych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Projekty, na które wciąż można głosować, w większości promują zdrowy i aktywny tryb życia. Nowe boiska, małpi gaj, trasy pieszo-rowerowe i wyczekiwany przez wszystkich Psi Park. To tylko kilka projektów znajdujących się na liście Budżetu Obywatelskiego 2018. 

Zostały dwa dni do końca głosowania. Głosowanie przeprowadzane jest w dwóch formach: elektronicznej i papierowej. Głosowanie w formie elektronicznej odbywa się za pomocą formularza zamieszczonego na stronie internetowej pod adresem: projekt.obywatelskilebork.pl i potrwa do 14 października br.

Głosowanie w formie papierowej odbywa się w Urzędzie Miejskim w Lęborku (ul. Armii Krajowej 14), w godz. od 10:00 do 18:00 i również kończy się 14 października.

Choć jesienna pogoda nie zachęca do wyjścia z domu, mieszkańcy Lęborka nadal oddają głosy na wybrane przez siebie projekty.

- Czapka, kurtka i jestem gotowy. Wcześniej nie miałem czasu oddać głosu, ale na szczęście zostały jeszcze dwa dni. Myślę, że każdy Lęborczanin powinien wziąć udział w głosowaniu. W końcu tu chodzi o zmiany w naszym wspólnym mieście - mówi Michał Keller z Lęborka.

- Głosuję, bo nie rozumiem ludzi, którzy ciągle narzekają. Tu coś nie działa, tam czegoś brakuje, a tam z kolei coś zrobione byle jak. Skoro coś się nie podoba, to chyba warto zawalczyć o zmiany. A walczyć możemy głosowaniem na BO 2018 - komentuje Magdalena Jelinska, mieszkanka Lęborka.

- Jest wiele ciekawych i potrzebnych projektów. Ja mam swój jeden ulubiony i bardzo bym chciał, żeby doszło do jego realizacji. Nie sądzę jednak, że głosować musi każdy. Jeśli ktoś nie chce, no to nie ma problemu. Tylko, że problem pojawia się wtedy, gdy ta sama osoba zacznie marudzić za jakiś czas, bo coś jej się nie podoba. Pogoda trochę odstrasza, ale przecież można głosować też internetowo. W Lęborku jest dobrze, ale może być jeszcze lepiej - mówi Marcin Gruchała, mieszkaniec Lęborka.

Uprawnionymi do wzięcia udziału w głosowaniu są mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 16 lat nie później niż na 7 dni przed pierwszym dniem głosowania. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018