Zamknij
REKLAMA

Środek do renowacji plastików w samochodzie, czyli jaki?

15:00, 13.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. pixabay

Dbałość o samochód dla wielu osób oznacza przede wszystkim regularne mycie pojazdu oraz jego odkurzanie i oczyszczanie w środku. W aucie stale pojawia się przecież kurz oraz piasek, a niekiedy również resztki jedzenia, tłuszcz i dym papierosowy.

Myjąc samochód warto pomyśleć również o renowacji plastików, czyli kokpitu oraz niektórych zewnętrznych elementów auta. Wszystkie plastiki zużywają się przecież na bieżąco, a przede wszystkim brudzą. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, elementy te mogą wyglądać jak całkiem nowe.

Jaki środek do renowacji plastików warto wybrać?

W sklepach dostępnych jest bardzo wiele bardziej lub mniej profesjonalnych środków, które służą do renowacji plastików. Można nimi wyczyścić cały kokpit, elementy plastikowe na drzwiach, listwy, zderzaki oraz wszystkie inne elementy wykonane z tworzywa sztucznego. Obecnie wiele z nich umożliwia również konserwację i mycie opon samochodowych. Warto o to zadbać, ponieważ po oponach również widać eksploatację, jakiej poddawany jest samochód.

Rodzaj wybranego środka zależy przede wszystkim od wygody osoby stosującej produkt. Dostępne są różnego rodzaju płyny, pianki i żele, które można nakładać na plastikowe elementy samochodu. Warto poszukiwać takich, które mają wygodne aplikatory, ponieważ znacznie łatwiej i wygodniej się z nich korzysta. Na pewno odradzane są jednorazowe chusteczki nasączane płynem, ponieważ jest on dość rozwodniony i niekiedy pozostawia brzydkie ślady i zacieki. Taki środek może służyć do wytarcia kurzu, czy też przetarcia świeżo zabrudzonego elementu i warto go mieć przy sobie w samochodzie.

Lepiej często i ścierką

Znacznie lepiej sprawdzają się jednak kosmetyki, które samodzielnie nakłada się ściereczką. Eksperci polecają przede wszystkim ściereczki z mikrofibry. Są one niezwykle chłonne i doskonale zbierają kurz. Poza tym, nie pozostawiają żadnych smug, ani włosków. Można dzięki nim osiągnąć bardzo dobry efekt, bez większego wysiłku. Sprawdź środki do renowacji na tej stronie. Bardzo ważne jest, aby elementy plastikowe w samochodzie czyścić na bieżąco i systematycznie. Z czasem brud łączy się z tłuszczem i oblepia kokpit, powodując, że wygląda on bardzo nieatrakcyjnie. Obecnie w sklepach dostępne są całkiem ekologiczne środki do pielęgnacji i renowacji plastików samochodowych. Chronią one nasze środowisko naturalne, a jednocześnie sprawiają, że wszystkie elementy z tworzywa sztucznego w samochodzie wyglądają dosłownie jak nowe. Warto szukać takich właśnie kosmetyków, ponieważ korzysta się z nich równie wygodnie, a jednocześnie ma się świadomość dbałości o przyszłość planety.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone