Zamknij
REKLAMA

Współczesne zegarki i ich funkcje

08:24, 20.04.2018 | Materiały Partnera
Skomentuj
Fot. Materiał partnera

Dawno minęły już czasy, kiedy zegarki odmierzały jedynie czas i stanowiły wyłącznie element ozdobny zarówno damskiej, jak również męskiej stylizacji. Obecnie posiadają one o wiele więcej funkcji. Część z nich może wydawać się zupełnie absurdalna, jak m.in. wskazywanie aktualnej fazy księżyca. Niemniej, wszystkie z nich powstały z uwagi na zapotrzebowanie, niekiedy nawet konkretnej grupy odbiorców. Współcześnie powstaje bowiem wiele kolekcji i modeli dedykowanych wybranym grupom oraz pasjonatom. 

Wodoodporny czy wodoszczelny?

Mimo, że te słowa są do siebie zbliżone, to nie oznaczają tego samego. Zegarki wodoodporne mogą zostać lekko zamoczone, np. podczas mycia rąk, jednak nie należy ich zanurzać, a już na pewno brać w nich prysznica. Uwagę trzeba zwrócić przede wszystkim na informację dotyczącą klasy wodoszczelności, jaka znajduje się zazwyczaj na jego tarczy. Przeważnie podana jest dopuszczalna głębokość zanurzenia w metrach. Jeśli widnieje tam oznaczenie od 10 ATM wzwyż to oznacza to, że czasomierz może być całkowicie zanurzony w wodzie. Znaleźć można je m.in. na zegarkach marki Certina, które dostępne są na stronie https://www.czaszegarkow.pl/certina-c-949.html Polecane będą głównie miłośnikom sportów wodnych. 

Dodatkowe funkcje w zegarkach:

- Chronograf- funkcja dodawana do zegarków analogowych. Dzięki niej możliwe jest dokonanie dokładnego pomiaru czasu, coś na wzór manualnego stopera.
- Pulsometr- polecany zwłaszcza biegaczom, podaje aktualny pomiar pulsu, także podczas aktywności fizycznej.
- Kalkulator - odnaleźć można go w modelach stylizowanych na dawne trendy, zaliczane są do zegarków retro.
- Wskaźnik faz księżyca- określa aktualną fazę księżyca. Funkcja dedykowana wędkarzom i żeglarzom. 
- Obrotowy pierścień- służy nurkom do określania czasu pobytu pod wodą.

To tylko kilka z dostępnych funkcji zegarków, jakie można obecnie znaleźć ina rynku. Nie wspominamy już o kalendarzu, podświetlanej tarczy i możliwości ustawienia alarmu, gdyż znane są one już od dawna i nie stanowią żadnego zaskoczenia, ani tym bardziej efektu wow. 

Czy warto wybierać zegarki z dodatkowymi funkcjami?

Jak najbardziej! Technologia podsuwa coraz więcej ciekawych rozwiązań, z których warto korzystać. Ich zadaniem jest przecież ułatwienie naszego, codziennego życia. Niektóre z tych funkcji nie należą do najtańszych, dlatego mogą znacznie podwyższać cenę zegarka. Wówczas trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy aby na pewno dana funkcja jest nam niezbędna. Jeśli zależy nam tylko na dodatkowym efekcie, to wówczas możemy sobie odpuścić taki zakup. W innym przypadku, nie ma co się dłużej zastanawiać. Uważać musimy jednak na podróbki, które często posiadają niektóre funkcje tylko z nazwy. Najczęściej dotyczy to wskaźnika faz księżyca. Z tego powodu dobrze jest wybierać sprawdzone i znane marki, specjalizujące się w produkcji czasomierzy. Wybór jest bardzo duży więc nie musimy się ograniczać. Pamiętajmy także o gwarancji.

(Materiały Partnera)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone