Zamknij

Zwycięstwo w Czarnej Dąbrówce. Mecz w trudnych warunkach

09:27, 05.10.2017 G.B
Skomentuj

Przy silnym wietrze z opadami deszczu, jednym słowem na trudnym terenie przyszło drużynie Pogoni grać w IV rundzie Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego. Pogoń ze stadionu przy ul. Słupskiej w Czarnej Dąbrówce wyjeżdża ze zwycięstwem 3:1 i w V rundzie 18 października br. zagra ze Startem Miastko.

Trener Walkusz potraktował pucharowe spotkanie bardzo poważnie. W wyjściowej „11” pojawili się doświadczeni gracze, na ławce usiadł komplet naszych młodzieżowców. Mecz toczył się przy przewadze Pogoni, choć zawodziła skuteczność. W całym spotkaniu sędzia odgwizdał na naszych zawodnikach aż 12 spalonych. Dużo dośrodkowań lądowało w rękach bramkarza GTS-u a w I połowie warty odnotowania był strzał Słowińskiego w boczną siatkę i Witkowskiego ponad bramkę. Do przerwy 0:0 i był to patrząc na potencjał obu zespołów zaskakujący wynik.

W przerwie Musułę zmienił Miszkiewicz, a Słowińskiego zastąpił młody Zanewycz. Po godzinie gry na boisku pojawił się także Brzozowski i Frącek. Wynik otworzył z rzutu karnego w 58 minucie Michał Szałek.

Prowadzenie Pogonistów nie trwało długo. Faul Witkowskiego przed polem karnym poskutkował rzutem wolnym dla GTS-u. Piłka po strzale Dawida Wdowczyka odbiła się rykoszetem i wpadła do siatki Katzora. Radość gospodarzy po strzelonym golu była długa i efektownie celebrowana przy ławce trenera Tadeusza Gralaka.

Ponownie na prowadzenie Pogoń wyprowadził Szałek. Tym razem uderzył z bliska w 66 minucie. Ostatni kwadrans to wielka determinacja zawodników GTS-u, którzy zmęczeni grą z mocnym przeciwnikiem rzucili wszystko na jedną kartę. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Gracjan Mieszkiewicz. Nie zrobił by tego bez Mateusza Madziąga, który pognał prawą flanką i precyzyjnie dograł piłkę do „Greka”. Temu pozostało tylko przyłożyć nogę i uderzyć do pustej bramki. GTS Czarna Dąbrówka – Pogoń Lębork 1:3.

W V rundzie Pucharu Polski Pogoń 18.10.2017 zagra ze Startem Miastko (IV liga). Gospodarz meczu zostanie wylosowany.

GTS Czarna Dąbrówka – Pogoń Lębork 1:3 (0:0)
bramki: 0:1 Szałek (’58 k.-), 1:1 Wdowczyk (’61), 1:2 Szałek (’66), 1:3 Miszkiewicz (‘90+3)

GTS: Białek – Ostrowski B., Cierzan, Sobisz, Osowski, Duszkiewicz, Gralak, Wdowczyk, Częścik, Ostrowski M. (’81 Lejk), Toporek

Pogoń: Katzor- Łapigrowski (’59 Brzozowski), Musuła (’46 Miszkiewicz), Nowakowski, Witkowski (’62 Frącek), Szałek, Szymański, Madziąg, Kłos, Stankiewicz, Słowiński (’46 Zanewycz)

żółte kartki: Sobisz - Witkowski