Zamknij
REKLAMA

UWAGA. Wejdziesz do lasu, wyjdziesz z mandatem

07:30, 13.04.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Wiosenna aura zachęca do spacerów - najczęściej leśnych. Nie wszyscy jednak pamiętają, że wstęp do niektórych części lasu wciąż jest zakazany. Nadleśnictwo Cewice apeluje.

Spacery wokół drzew poprawiają nastrój i są zdecydowanie dobre dla naszego zdrowia. Chcąc w pełni wykorzystać piękną pogodę, mieszkańcy powiatu najczęściej wybierają się na wycieczki do lasu. Ale czy po pamiętnej nawałnicy (11 sierpnia 2017 roku) jest to już w pełni bezpieczne?

- Prawie tak, do końca kwietnia chcemy uporać się z uprzątaniem powalonego drewna i udostępnić wszystkie lasy; co nie zwalnia nas z ostrożności, bo zawsze mogą gdzieś wisieć połamane gałęzie i w najmniej spodziewanym momencie spaść na głowę (oby nie). Póki co obowiązuje jeszcze częściowy zakaz wstępu do lasu, który określony jest na stronie internetowej Nadleśnictwa Cewice. Są to części leśnictw Cewice, Bukowina i Rokitki - mówi Wiesław Keller, Zastępca Nadleśniczego w Nadleśnictwie Cewice.

Za naruszenie zakazu wstępu do lasu grozi odpowiedzialność karna - grzywna w wysokości do 1500 zł.

Jeżeli gdzieś pozostaną jeszcze wywroty po huraganie, to z pewnością są to tereny potencjalnie niebezpieczne. Poza tym należy trzymać się dróg i wyznaczonych szlaków pieszych czy rowerowych. W rezerwatach pozostawać na ścieżkach, aby nie niszczyć terenów cennych przyrodniczo.

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone