Zamknij
REKLAMA

WAŻNE. Trudny okres dla bezdomnych zwierząt. Jak pomóc?

18:34, 09.05.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Schronisko OTOZ "Animals" mówi o zbliżającym się sezonie letnim i problemach, jakie czekają bezdomne zwierzęta. 

Czas letni jest zdecydowanie jednym z najgorszych okresów dla bezdomnych zwierząt. Zbliżające się wakacje skłaniają ludzi do porzucania swoich pupili na rzecz beztroskiego urlopu. Jednak jak mówią pracownicy schroniska OTOZ "Animals" w Dąbrówce, mimo wszystko w tym okresie odnotowuje się wysoki procent adopcji. Jest to też moment, w którym można poświęcić nowo przyjętemu do rodziny zwierzakowi więcej czasu i uwagi. Należy wtedy pamiętać o kilku złotych, letnich zasadach.

Upał i wysokie temperatury przyczyniają się do udarów słonecznych, które mogą spowodować śmiertelne skutki. Często właściciele zapominają o wystawieniu świeżej wody i miejscu zacienionym, w którym zwierzęta mogą się schronić przed słońcem. Psy w najcieplejszym okresie powinny mieć możliwość schłodzenia się, a spacery nie powinny być zbyt wyczerpujące. Szczególną uwagę należy zwrócić na zwierzęta pozostawione w samochodach. Nie mają możliwości regulacji powietrza. Temperatura w zamkniętym samochodzie sięga nawet do 85 stopni.

O tym, jak bardzo szkodliwy dla zwierząt może być upał, najlepiej wiedzą pracownicy schroniska w Dąbrówce. Na ten właśnie czas apelują o pomoc do mieszkańców pow. lęborskiego.

- W okresie letnim schronisko walczy z upałami, które dokuczają podopiecznym. Można pomóc nam w zakupie plastikowych baseników, które wstawiane są do kojców. Przydatne są również osłony ogrodowe, które skutecznie zacieniają ścianki kojców. Warto również znaleźć trochę wolnego czasu, aby zabrać psy na spacer. Każdy kontakt z człowiekiem jest dla nich niezwykle ważny. Schronisko jest położone w bardzo ciekawym miejscu, w którym spacer da przyjemność nie tylko psom, ale również ludziom. Płynąca nieopodal rzeczka dostarcza chłodnego urozmaicenia w upalne dni. Nie zapominajmy również o schroniskowych kociakach, które wylegują się na swoich wybiegach. Wszelkiego rodzaju ha maczki i zewnętrzne zabawki będą mile widziane. I tu pomocne będą również ręce do głaskania - mówi Anna Szczepaniak ze schroniska OTOZ "Animals" w Dąbrówce.

 

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone