Zamknij
REKLAMA

Za brak dowodu rejestracyjnego i OC nie ma już mandatów!

12:00, 04.10.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Od 1 października zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli.

Od 1 października kierujący pojazdami nie mają już obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia OC pojazdu. Każdy kierowca ma za to obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko i wyłącznie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem. Zmiany te dotyczą pojazdów zarejestrowanych w Polsce.

Jednak nie oznacza to, że policja nie będzie sprawdzać ważności dowodu i OC. Funkcjonariusze szybko mogą sprawdzić to w systemie.

Ważna informacja dla kierowców, którzy mogą być w przyszłości uczestnikami zdarzenia drogowego typu wypadek albo kolizja! W celu uzyskania niezbędnych danych, a szczególnie informacji dotyczących pojazdu oraz polisy OC należy za pośrednictwem strony internetowej Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wprowadzić numer rejestracyjny spisany z tablicy rejestracyjnej pojazdu lub nalepki kontrolnej (lub nr VIN).

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone