Zamknij
REKLAMA

Pow. lęborski znowu ścisłej czołówce

14:41, 04.03.2019 | A.D
Skomentuj Foto: Wikipedia
REKLAMA

Wyłoniono liderów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2018, organizowanego przez Związek Powiatów Polskich.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Oceniając samorządy, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Konkurencja ta jest jedyna w swoim rodzaju. Ranking jest bowiem aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa na okrągło – przez cały rok.

 

Lista zwycięzców została podzielona na poszczególne rodzaje jednostek samorządu terytorialnego. Powiat lęborski został zaliczony do kategorii "Powiaty do 120 tys. mieszkańców" i zajął w niej 10 miejsce (na 15. w tej kategorii). 

 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

LęborczankaLęborczanka

0 0

Znaczy miejsce szóste od końca? Patrząc na to co się dzieje w służbie zdrowia a szczególnie w szpitalu oraz roszady na stanowiskach samorządowców... dziwię się, że nie ostatnie...
16:03, 06.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mardawmardaw

0 0

Ja zapraszam "scisłą czołówkę" tego samorządu do przejażdżki własnym autem po trasie Lębork - Popowo w celu stwierdzenia poprawy życia mieszkańców nie tyle Lęborka co okolicy i mieszkanców w niej żyjących. Jak to jest że dalej poza granicami Popowa i zarazem zmiany powiatu jest asfalt dobrej klasy, bez dziur a na wspomnianej trasie jest swoisty armageddon drogowy wliczając w to (LSC) Lęborski Slalom Cmentarny? Podobno i w tym roku będzie łatanie dziur z "łopaty" i przyklepanie gumofilcem. 18:48, 06.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz