Zamknij
REKLAMA

„Zakątek Kultury” – nowe miejsce na kulturalnej mapie Lęborka

11:55, 25.11.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Zakończyły się wielomiesięczne pracy przy budowie „Zakątka Kultury” na zapleczu kina „Fregata”. Na wolnym terenie za budynkiem wybudowano tarasy z kompozytowych desek i zaaranżowano miejsce na artystyczną ekspresję. Nowe miejsce pozwoli na organizacje plenerowych wydarzeń artystycznych, teatrów, zajęć warsztatowych, tanecznych i innych. To trzeci, warty 476 tys. zł etap tzw. „Zakątku Kultury”. Na zapleczu kina pojawiła się zieleń, 13 drzew, 4 ledowe lampy, elementy małej architektury oraz monitoring (4 kamery).  Asfaltową nawierzchnię zdobią kolorowe koła, ożywczy element kulturalnego zakątka.  

Inwestycja powstała w ramach programu Rewitalizacji obszaru „Lębork Nowy Świat” i pozwoli rozszerzyć działalność Lęborskiego Centrum Kultury o nowe funkcje oraz poprawi komfort korzystania z tego popularnego wśród lęborczan obiektu. W pierwszym, zakończonym latem etapie wykonano łącznik pomiędzy ulicą Gdańską, a Przyzamcze, drogę dojazdową z kanalizacją deszczową i wyczekiwane w tym miejscu nowe miejsca postojowe. Wcześniej parkowanie w okolicy kina na nieutwardzonym terenie było mocno utrudnione, szczególnie w okresie opadów deszczu. W ramach prac postawiono 4 lampy uliczne, posadzono 42 drzewa oraz zamontowano 5 ławek i 3 kosze na śmieci. Wartość robót wykonanych w I etapie wyniosła 760.618 zł.

Przed kinem trwają obecnie ostatnie roboty na ulicy Gdańskiej (II etap projektu). Wyremontowano 100 metrowy odcinek ulicy Gdańskiej od skrzyżowania z Jana Styki w górę. Pojawiła się tam nowa nawierzchnia ulicy, chodniki, oświetlenie uliczne (8 lamp),  nasadzono drzewa i trawy ozdobne oraz postawiono małą architekturę: 8 ławek, 5 koszy na śmieci, 9 stojaków na rowery i donice z roślinami ozdobnymi. W ramach przebudowy ulicy zniknęły także bariery architektoniczne przy wejściu do kina „Fregata”. Koszt II etapu to 784 tys. zł. Wykonawcą wszystkich robót było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Przemysław Kozłowski z Gdańska.

Podejmowane działania w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji obszaru „Lębork Nowy Świat” mają charakter inwestycyjny jak i społeczny. Wartość Zintegrowanego Programu Rewitalizacji obszaru „Lębork Nowy Świat” to 23 mln 431 tys. zł w tym 14 mln 49 tys. zł dofinansowania unijnego.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

online poker traininonline poker trainin

0 0

It is definitely not something you do one day and your investment
next. Google domination are gettiing smjarter and smarter.

These sies will a persopn rank older. Fooling a search engine is becoming harder. https://www.Euroelettra.info/2017/04/04/i-vantaggi-dellecobonus/ 04:45, 03.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz