Zamknij
REKLAMA

Akcja Rewitalizacja dobiega końca

14:00, 28.04.2021 | K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl
REKLAMA

Przy ulicy Malczewskiego dobiega końca duża inwestycja w ramach programu rewitalizacji „Lębork Nowy Świat”. Zaczęło się od remontu budynków komunalnych przy tej ulicy. Następnie zagospodarowano w efektowny sposób podwórza za budynkami Malczewskiego 31/33. Powstało też wielofunkcyjne boisko przy Społecznej Językowej Szkole Podstawowej. Obecnie kończy się gruntowny remont ulicy i chodnika wraz z przestawieniem słupów oświetleniowych. Stare betonowe słupy zastąpią stylizowane lampy z ledowymi oprawami. Pod koniec tygodnia, jak pozwoli pogoda, na części ulicy wylewany będzie nowy asfalt.

Projekt „Przebudowa ulicy Malczewskiego i ulicy Krótkiej oraz budowa połączenia ulicy Kellera z ulicą Łokietka przy noclegowni MOPS” przewidywał budowę kanalizacji deszczowej na ulicy Malczewskiego (odcinek od Nadmorskiej do Witkacego) nową jezdnię o nawierzchni asfaltowej lub z kostki brukowej, chodniki, ledowe lampy uliczne, nowe miejsca postojowe oraz ławki i kosze na śmieci. W ramach zadania  wyremontowano także ulicę Krótką oraz wybudowano łącznik z Malczewskiego do Stryjewskiego przy budynku Stryjewskiego 5. Równolegle trwa też przebudowa ulicy Kellera przy noclegowni MOPS-u.

Wartość zadania wynosi 1 mln 539 tys. zł i jest realizowane w ramach dużego projektu inwestycyjno-infrastrukturalnego „Odnowiony Lębork - rewitalizacja obszaru Nowy Świat”. Jego łączna wartość to aż 20 mln 200 tys. zł w tym 10 mln 979 tys. zł to pozyskana przez Miasto Lębork unijna dotacja.

 

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%