Zamknij
REKLAMA

Nowocześnie, wygodnie, bezpiecznie

07:00, 27.08.2021 | K.L
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Lęborski Węzeł Przesiadkowy, oddany wczoraj oficjalnie do użytku, to połączenie różnych form transportu: kolejowego, samochodowego, autobusowego, rowerowego i pieszego. To nowe parkingi w tym rowerowe, dworzec autobusowy, wiaty rowerowe, tunel pod torami i plac przed dworcem – a także nowe jezdnie, ścieżki rowerowe i chodniki wraz z oświetleniem i kanalizacją deszczową. Wszystko to umożliwia wygodną, bezpieczną i przyjazną środowisku komunikację i pozwala łatwo zmienić środek transportu w trakcie podróży.

JAK TO DZIAŁA?

Przyjeżdżasz, parkujesz, przesiadasz się – i ruszasz dalej. Jeśli wybierasz się w podróż pociągiem lub autobusem, na dworzec dojedziesz teraz rowerem lub samochodem – możesz bezpiecznie i wygodnie zostawić swój pojazd na jednym z przygotowanych do tego miejsc i spokojnie przesiąść się do innego środka transportu. Jeśli mieszkasz w Lęborku lub w najbliższych okolicach, możesz skorzystać z któregoś z nowych autobusów miejskich. Do węzła dotrzesz również na piechotę – ułatwi to nowe przejście pod torami z windą oraz nowe chodniki i przejścia dla pieszych.

… SAMOCHODEM – Skorzystaj z możliwości PARK&RIDE – przestronne i wygodne parkingi: przy ul. Dworcowej – obok dworca autobusowego, przy ul. Bohaterów Monte Cassino, na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Sienkiewicza, przy ul. Żeromskiego – w pobliżu przejścia pod torami. Łącznie udało się utworzyć ponad 270 miejsc parkingowych!Jeśli tylko odwozisz kogoś na dworzec lub kogoś odbierasz, skorzystaj z miejsc postojowych typu KISS&RIDE: przystaniesz tu tylko na chwilę, ale za to najbliżej dworca PKP.

… AUTOBUSEM MIEJSKIM – Do dyspozycji są wygodne i bezpieczne autobusy Zakładu Komunikacji Miejskiej, w tym pięć nowych pojazdów marki Solaris, kupionych w ramach projektu „Lęborski Węzeł Przesiadkowy”. Spełniają one wysokie normy środowiskowe, są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone w nowoczesne, łatwe w obsłudze biletomaty.

… AUTOBUSEM Z INNEJ MIEJSCOWOŚCI –  Możesz teraz łatwo przesiąść się z autobusu na pociąg i odwrotnie. Do dyspozycji jest 9 nowych zadaszonych, podświetlanych wiat z ławkami, koszami i gablotami, nowe perony autobusowe oraz wygodny układ komunikacyjny.

… AUTOBUSEM WYCIECZKOWYM - Na węźle przesiadkowym czekają miejsca postojowe przeznaczone właśnie dla autokarów, umożliwiające wygodne i bezpieczne wysiadanie i wsiadanie oraz przepakowywanie bagaży.

… ROWEREM – Dzięki sieci ścieżek rowerowych wraz z przejazdami oraz nowoczesnym wiatom ze stojakami na rowery można teraz bezpiecznie dojechać w okolice dworca i zostawić swój pojazd na dłuższy czas. Stojaki na rowery są nie tylko przy samym dworcu czy przy ul. Dworcowej, ale także po drugiej stronie torów, przy ul. Żeromskiego – przy nowym tunelu.

… PIESZO – Lęborski Węzeł Przesiadkowy połączył dwie części miasta, do tej pory przedzielone torami - powstało przejście pod torami kolejowymi, łączące ul. Żeromskiego z dworcem. Dzięki nowemu tunelowi nie trzeba już tracić czasu, chodzić naokoło. Winda ułatwia transport rowerów, wózków czy większych bagaży.

LĘBORSKI WĘZEŁ PRZESIADKOWY W LICZBACH:,

  • ponad 23 tys. m2 wybudowanych lub przebudowanych jezdni,
  • ok. 15 tys. m2 chodników;- ok. 2 km ścieżek rowerowych,
  • ponad 270 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych,
  • 9 wiat i peronów autobusowych,
  • 16 miejsc odstawnych dla autobusów,
  • 12 wiat rowerowych ze stojakami,
  • ławki i kosze na śmieci,
  • oświetlenie, kanalizacja deszczowa i tereny zielone,
  • 5 nowych autobusów.

Poniżej zdjęcia z wczorajszego otwarcia.

Źródło: lebork.pl

 

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

markan68markan68

0 0

Może i ładnie, tylko po co tyle betonu 21:34, 05.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%