Zamknij
REKLAMA

Wychowanek UKS Trójki i Pogoni Lębork oficjalnie w Lechu Poznań

16.24, 30.08.2022 KL Aktualizacja: 16.32, 30.08.2022
Skomentuj Fot. Pogoń Lębork
REKLAMA

Oficjalnie Mateusz Żukowski już w Lechu Poznań - taką informację przekazała dzisiaj Redakcja serwisu Pogoni Lębork.

To kolejny przystanek 21-letniego wychowanka UKS Trójki i Pogoni Lębork w piłkarskim rozwoju. Mateusz kilka ostatnich miesięcy spędził w Szkocji, gdzie był zawodnikiem FC Rangers. Niestety nie przebił się do regularnej gry. Wicemistrzowie Szkocji, którzy w tym roku awansowali do Ligi Mistrzów mają szeroką kadrę i wypożyczyli Żukowskiego do klubu, gdzie ma szansę na grę. Teraz zagra on w Poznaniu. Kolejorz w umowie transferowej z FC Rangers ma zagwarantowaną opcję wykupu zawodnika, który może grać zarówno na prawej stronie defensywy, jak i na skrzydle.

Mateusz został teraz do nas wypożyczony do końca obecnego sezonu, mamy też zagwarantowaną opcję wykupu - mówi dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa. - Nasz nowy zawodnik ma wzmocnić rywalizację na prawej obronie, gdzie będzie walczył o miejsce w składzie z Joelem Pereirą oraz Alanem Czerwińskim, który teraz jest kontuzjowany. Może jednak również grać wyżej, czyli jako skrzydłowy. Mateusz dobrze zna naszą ligę, wyjechał z niej do mocnego klubu, gdzie wzmocnił się jeszcze fizycznie. Liczymy na jego dalszy rozwój w naszym klubie - dodaje dyrektor Rząsa.

Żukowski nie żałuje czasu spędzonego w Szkocji.

Mam nadzieję, że pokażę to, co przez kilka miesięcy nauczyłem się w Rangers. Wracam do Polski jako lepszy piłkarz i człowiek. Cieszę się bardzo i już nie mogę doczekać się pierwszego treningu, a także meczu - przyznaje nowy lechita, który we wtorek po podpisaniu umowy od razu udał się do szatni, a potem na zajęcia mistrzów Polski przed wyjazdem do Gdańska na mecz z Lechią. Przy Bułgarskiej będzie występować w koszulce z numerem 27.

Ostatnio grał głównie na prawej obronie, ale wcześniej często występował jako boczny pomocnik.

Ja się czuję dobrze na obu pozycjach. Decyzja trenera Lecha, gdzie będę grał. W Rangers byłem ustawiany na prawej obronie. Może nie w meczach, bo tych nie było za dużo, ale szlifowany byłem jako boczny defensor i mocno pracowałem na grę w obronie. Choć oczywiście na skrzydle też czuję się dobrze. To pierwsza pozycja, na której grałem. Dlatego jestem gotowy do występów w obu miejscach - podkreśla zawodnik, który będzie miał ułatwione wejście do Kolejorza, bo zna się z reprezentacji młodzieżowych z Michałem Skórasiem, Filipem Marchwińskim, Filipem Szymczakiem, a także z Arturem Sobiechem z Lechii Gdańsk.

 Źródło: Pogoń Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%