Zamknij
REKLAMA

Zacięta walka o tytuł mistrza

11:30, 31.01.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Znamy już mistrzów gminy Nowa Wieś Lęborska w tenisie stołowym. 

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborska odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym. Turniej, który był przeznaczony dla miłośników amatorsko grających w ping ponga, zgromadził na starcie 26 zawodników z gminy, powiatu i województwa. 

Piątkowa rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: mężczyźni 18-50 lat i powyżej 50 lat.

Grano systemem "każdy z każdym" w dwóch grupach eliminacyjnych A i B. Do dalszych gier awansowało po dwóch najlepszych z każdej grupy. Pojedynki toczono do trzech wygranych setów.

Wśród młodszej kategorii mężczyzn (18-50 lat) bezkonkurencyjnymi w grach eliminacyjnych byli Krzysztof Kałużny z Lęborka i Robert Kowalski z Gdańska w grupie A oraz Adam Kubacki z Krępy Słupskiej i Adam Ozimek z Gąski w grupie B.

W meczu finałowym ponownie spotkali się Krzysztof Kałużny i Robert Kowalski. Tym razem lepszy okazał się Kowalski wygrywając 3-0. Tak więc podobnie jak w roku ubiegłym tytuł Mistrza Gminy i złoty medal pojechały do Gdańska. W meczu o brązowy krążek Adam Kubacki pokonał 3-0 Adama Ozimka.

Wśród starszej kategorii mężczyzn (+50 lat) nie miał sobie równych Waldemar Dziedzik z Wierzchucina, który w drodze po tytuł Mistrza Gminy w siedmiu stoczonych pojedynkach stracił tylko trzy sety. Tytuł Wicemistrza Gminy i srebrny medal zdobył Jarosław Bigus z Lęborka. W rywalizacji o trzecie miejsce Jarosław Krzekotowski pokonał Jacka Jankowskiego 3-0.

Najlepsza trójka zawodników w każdej kategorii otrzymała medale, dyplomy, nagrody rzeczowe i gadżety promujące gminę nowowiejską. Ponadto uhonorowano pucharem najstarszego zawodnika turnieju Stanisława Prokopczuka.

Zawody były doskonałym przetarciem przed zbliżającym się XIII turniejem tenisowym  im. Józefa Lisieckiego, który odbędzie się 3 marca (dziewczęta i chłopcy) i 4 marca (kobiety i mężczyźni) w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej. 

Poniżej wyniki:
MĘŻCZYŹNI (18-50 lat)

1 miejsce - Robert Kowalski (Gdańsk)
2 miejsce - Krzysztof Kałużny (Lębork)
3 miejsce - Adam Kubacki (Krępa Słupska)
4 miejsce - Adam Ozimek (Gąska)

MĘŻCZYŹNI (+50)

1 miejsce - Waldemar Dziedzik (Wierzchucino)
2 miejsce - Jarosław Bigus (Lębork)
3 miejsce - Jarosław Krzekotowski (Lębork)
4 miejsce - Jacek Jankowski (Lębork)
 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone