Zamknij
REKLAMA

Pogoń Lębork doceniona podczas Gali Sportu

13:33, 12.02.2018 | PL/GB
REKLAMA
Skomentuj

W Szkole Podstawowej w Cewicach odbyła się XI Gala Sportu Powiatu Lęborskiego. Podczas sportowej imprezy rozstrzygnięty został XI Plebiscyt „Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2017”. 

Wybrani przez Kapitułę Powiatowej Rady Sportu sportowcy, trenerzy, przedstawiciele zespołów, działacze i sponsorzy odebrali nagrody i wyróżnienia. Do Cewic na Galę Sportu wybrała się silna grupa reprezentantów Pogoni Lębork. Sportowcy, trenerzy i drużyny tego klubu często byli wywoływani na scenę w celu odbioru wyróżnień i nagród.

- Udział w Gali Sportu Powiatu Lęborskiego to wyjątkowe przeżycie, szczególnie dla naszych młodych piłkarzy. Spotkanie w sportowym gronie, oczekiwanie na wyniki, scena, światła, przemówienia to niezapomniane chwile i motywacja do ciężkiej pracy i treningów. Tylko w ten sposób można odnieść sukces. Pogoń Lębork kolejny raz była dobrze widoczna na Gali i wszyscy możemy być z tego dumni – mówi Janusz Pomorski, członek zarządu sekcji piłki nożnej Pogoni i reprezentant LKS Pogoń Lębork.

W tym roku najwyższa nagroda „Sportowy Laur 2017” ominęła reprezentantów Pogoni, choć od głównej nagrody dzieliły często pojedyncze głosy. Pogoniści zajmowali w reguły miejsca na podium. Za I, II i III miejsce oprócz dyplomów Organizator wręczał drobne gratyfikacje finansowe.

Wyróżnienie za 3. miejsce w licznie obsadzonej kategorii Sportowiec Młodzik otrzymał piłkarz Pogoni rocznika 2004 Bartłomiej Klinkosz. Bartek pasję do futbolu łączy z lekkoatletyką i ma na tym polu wiele sukcesów w tym drużynowe I miejsce w Ogólnopolskim Finale Czwórboju Lekkoatletycznego w Olecku. Nadzieja lęborskiej piłki i czołowy młodzieżowiec w seniorskiej drużynie Pogoni 17-letni Filip Krefft odebrał dyplom i upominki za 2. miejsce w kategorii Sportowiec Junior. Wielka konkurencja zebrała się w kategorii Sportowiec Senior. Docenieni zostali bracia Dosz z sekcji tenisa stołowego. Adam zajął 3. miejsce, a Sławomir 4. lokatę. Pod nieobecność tenisistów nagrodę w ich imieniu odebrał Zygmunt Lisiecki.

Wzruszenia na Gali Sportu nie krył trener Pogoni Andrzej Małecki. 6. miejsce w wymienionej wcześniej kategorii Sportowiec Senior odebrał wychowanek A. Małeckiego, dziś już dojrzały, ale przeżywający na boisku „drugą piłkarską młodość” Łukasz Kłos. Chwilę później trener Małecki odebrał nagrodę dla swojego kolejnego wychowanka z UKS Trójki i Pogoni Lębork, a obecnie zawodnika ekstraklasowej Lechii Gdańsk Mateusza Żukowskiego. Mateusz w kategorii Odkrycie Roku zajął 2. miejsce. Jego nieobecność na Gali była w pełni usprawiedliwiona. „Żuku” przybywa obecnie w Hiszpanii na zgrupowaniu Reprezentacji Polski U-17.

Bardzo widoczni na Gali w Cewicach byli młodzi piłkarze Pogoni 2008. Uwagę i życzliwość przykuwał kontuzjowany Nikodem Bronk. Mimo złamanej nogi, zawodnik dotarł pod scenę na wózku inwalidzkim zbierając brawa od publiczności. Pogoń Lębork rocznika 2008 trenerów Wiesława Kreffta i Sebastiana Brzozowskiego zajęła 2. miejsce w kategorii Drużyna, Zespół – Młodzik. Pamiątkowy dyplom za 3. miejsce i czek na 100 zł otrzymali piłkarze drużyny juniorów młodszych Pogoni trenera Rafała Bartoszka w kategorii Junior. W skład dwuosobowej delegacji odbierającej nagrodę weszli Szymon Tochman i Adam Blachowski.

Wśród trenerów sportów indywidualnych wyróżnienie odebrał Wojciech Potrykus z sekcji tenisa stołowego, a w sportach drużynowych były szkoleniowiec seniorów Waldemar Walkusz (2. miejsce). Podziękowanie i pamiątkowy grawerton otrzymał także jeden ze sponsorów piłkarskiej Pogoni – Rafał Bąk z Firmy Handlowo-Usługowej „Orion”. 

(PL/GB)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone