Zamknij

Lęborczanki w krajowej czołówce

13:30, 06.03.2021 K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl fot.: lebork.pl

Lęborczanki Weronika i Hania, zawodniczki Solexu Lębork, znalazły się w krajowej czołówce polskich pływaczek. 27 i 28 lutego na 50-metrowej pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim wystartowało 940 pływaków w Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu.

Weronika Klejna zajęła trzecie miejsce w kategorii seniorek na dystansie 200 metrów stylem klasycznym osiągając wynik 2:36,22. W rywalizacji juniorek 16-letnich zajęła pierwsze miejsce na 200 klasykiem oraz drugie miejsce na 100 metrów stylem klasycznym z czasem 1:13,80.

W kategorii juniorek 15-letnich Hanna Walkusz zajęła 3 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym 0:29,89  oraz na 200 metrów stylem motylkowym 2:38,84.

Po zawodach trener Dariusz Gromulski skomentował:

Był to pożyteczny sprawdzian przed zbliżającą się pierwszą rundą Ligi Pływackiej POZP w Gdańsku. Weronika pokonała Mistrzynię Polski Juniorek 15 letnich Wiktorię Radek z Tych, z którą przegrała złoty medal w finale w grudniowych Mistrzostwach Polski w Łodzi.

A my gratulujemy Weronice i Hani, i czekamy na dalsze sukcesy.

Źródło: lebork.pl