Zamknij
REKLAMA

Reprezentanci Gminy Cewice na podium

08:00, 29.04.2021 | K.L
Skomentuj Fot: cewice.pl
REKLAMA

W dniach 14-18 kwietna w Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Świata federacji  World Powerlifting Alliance (WPA) w trójboju siłowym, w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu. W zawodach wystartowało 580 zawodników z 18 krajów m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Indii, Ugandy, Armenii.

Wśród zawodników znaleźli się dwaj mieszkańcy Gminy Cewice: Nikodem Labuda oraz Aleksander Kita. Nikodem na co dzień uczy się w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku. Treningi musi więc godzić z nauką. W konkurencji trójboju siłowego – junior do lat 19, Nikodem okazał się bezkonkurencyjny. Jego wyniki na tych zmaganiach to odpowiednio: przysiad-235kg, wyciskanie sztangi leżąc -132,5kg oraz martwy ciąg -250kg, ustanawiając w tym boju nowy rekord Europy w swojej kategorii wiekowej. Złoty medal i tytuł Mistrza Świata należą do niego.

Aleksander Kita, natomiast, wystartował w konkurencji wyciskania sztangi leżąc w kategorii zawodników do 100kg. Aleksander zdobył tytuł Wicemistrza Świata. Przy wadze ciała 95,5kg wycisnął 207,5kg co dało mu dwa srebrne medale. Pierwszy w klasyfikacji wiekowej oraz drugi wśród zawodników Służb Mundurowych.

”Nie trzeba ćwiczyć na wielkich siłowniach by osiągać wielkie rzeczy. Oprócz siły to samozaparcie, dyscyplina, systematyczność i czerpanie przyjemności w dążeniu do obranego celu są cechami, które trzeba posiadać by móc  walczyć z najlepszymi. Trenujemy i startujemy sami bez jakiegokolwiek wparcia, ale jesteśmy dumni, że będąc mieszkańcami naszej małej gminy potrafimy na równi walczyć z czołówką tej dyscypliny.” (Aleksander Kita )

Włodarze Cewic dziękują za godne reprezentowanie gminy oraz gratulują udanych występów i  życzą kolejnych sukcesów!

Źródło:cewice.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%